| anonim_4396 a întrebat:

Ce specific în declarația pe propria răspundere dacă trebuie să plătesc chiria spre ex, să mă întâlnesc cu proprietarul în celalalt capăt al orașului? Sau pentru achitat facturi, ce specific în declarație? Și la ce distanță se refera "zona de domiciliu" pentru cumpărături?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cred că se încadrează la punctul doi cam tot ce ai tu aici. Magazinul ar trebui să fie cel mai apropiat. Cam la 5 minute de tine.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Astăzi mi-am făcut declaratie pe propria răspundere și mers la 2 km, pe bicicletă, pentru cumpărături sad din fericire nu am găsit nici o mașină de politie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu zilnic am iesit pentru diverse achizitii. Faci hartie treci : Cumparaturi si hai pa