| andreiteodor81 a întrebat:

Ce spun parintii si bunicii vostri despre scaderea pendilor cu 15 la suta si a salariilor cu 25 la suta?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

"Jos Basescu!", Sa dea Dzeu sa apucati sa traiti si voi cu salariul meu sau pensia mea","Boc, du-te la maica-ta in...Cluj" si multe alte lucruri de "bine" pe care nu am voie sa le reproduc aici. La fel zic si eu! Blestemul meu este ca sa traiasca suficient de mult ca sa raspunda in fata istoriei de macelul pe care il fac acum!

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Daca-ti spun, voi fi suspendat.

| Marcian a răspuns:

Ce sa spuna. Spun ce spune toata lumea.Nu le place.

| LuS[z] a răspuns:

Eu am observat ca ii amuza circul asta ieftin.Acuma sincer, bunicii mei(si cred ca ai mai multora) au trecut prin razboaie si noi ne plangem de criza.Intotdeauna trebuie sa te gandesti ca se putea si mai rau...big grin
Bineinteles ca nu sunt fericiti... dar se gandesc cum sa faca sa fie mai bine familiei. Ei nu au timp de regrete.

| flavius1921 a răspuns:

Spun ca taie prea putin...oh go on "buna" intrebarea...

| Tiffany89 a răspuns:

Sa isi dea demisia Basescu si Boc.In orice caz sunt foarte nemultumiti.

| KidDu` a răspuns:

Sar in sus de fericire. Sunt foarte buucurosi ca le taie pensiile...
Acuma serios. straight face ce ar putea sa zice. Nah... straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum fratioare, scad si pendiile? E culmea.Mai trebuiesc sa mai scada si solzariile si ne-am dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au zis ca ei au noroc totusi ca au pensii acceptabile, dar li se pare de neimaginat ca cei care au mai putin vor avea si sub normal, sunt tristi mai ales pentru cei bolnavi sau care nu au copii care sa-i sustina cel putin moral...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se descurca din inchirierea unei camere in plus, se gandesc ca sunt insa si mai saraci decat sunt ei si e mare pacat!