| marius22x a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa primesc alocatie? Am implinit 18 ani si din aceasta luna nu am primit alocatie.Continu-i studiile in invatamantul liceal(Clasa a-12-a).Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faci cerere la secretariatul scolii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune!

| dream36 a răspuns:

Nu poti face nimic, ai 18 ani si gata alocatia... pacat de tine ca n-ai prins-o dubla, sau ai prins-o? happy

| marius22x explică (pentru dream36):

Daca ai peste 18 ani si faci liceul iti da alocatie! Cauta si tu daca nu stii!

| Anna121 a răspuns (pentru marius22x):

Trebuie sa te duci la secretariatul scolii si sa scrii o cerere, oricum intrebi acolo ce trebuie sa faci.

| marius22x explică (pentru Anna121):

Sunt in vacanta! Scoala mai functioneaza si pe timpul vacantei?

| 愛日本 a răspuns (pentru marius22x):

Da normal ca functioneaza, crezi ca profesorii si angajatii scolii freaca menta 3 luni?

| darrio2007 a răspuns (pentru dream36):

Se da chiar daca ai 18 si inca esti la liceu.

| Anna121 a răspuns (pentru marius22x):

Da normal, la secretariat este mereu cineva.