| Stancescu14 a întrebat:

Am împlinit vârsta de 18 ani și sunt elev în clasa a XI-a și câți bani primesc alocație de stat pe lună?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat pentru copii este aceeasi pentru toti copii de peste 2 ani, indiferent de varsta si chiar daca au depasit varsta de 18 ani, pana la terminarea liceului sau scolii profesionale.
Vezi sa depui cererea pentru acordarea in continuare a alocatiei, mergi la secretariatul liceului, daca nu o depui nu vei mai primi alocatie.

| Catrice a răspuns:

Cui ii pasa? Nu-ți dau ăștia mai mult dacă ești major, tot atâta iei.

| Stancescu14 explică (pentru Catrice):

Adică cât?

| Wr3nch a răspuns (pentru Stancescu14):

Pai catiai primit si pana acum, alocatia e la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stancescu14):

Cam 180 de lei, dar să nu te bazezi așa tare pe asta, eu sunt a 12-a și am băgat actele de alocație la școală din septembrie și nici acum n-o venit nimic, nici la mine nici la ceilalți colegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primesti tot atâția bani ca si pana acum

| Adrian5575 a răspuns:

185 lei.

| AureliusTPU a răspuns:

La fel primesti