| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie să fac dacă vreau să depun contestație în caz că am picat orașul? Cum este procedura?

7 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu poti face contestatie pentru ca nu e un examen scris care sa poata fi corectat de altcineva. Daca ai picat, asta e: il mai dai odata.
Nu e jucat cu condusul masinii. Ori sti sa conduci si te descurci in trafic, ori mai bine nu conduci. Greselile in trafic pot fi mortale.

| Caro34 a răspuns:

Crezi ca mai are vreo importanta? De ce nu dai inca o data fara sa mai faci contestatii? Ma gandesc ca daca ai picat, vei ramane picat cu / fara contestatie fiindca probabil ai facut greseli care sunt consemnate si nu se mai pot sterge. Totusi, vorbeste cu instructorul fiindca el te va sfatui ce trebuie sa faci - deja cunoaste totul! Numai bine!

| Anomim2025 a răspuns (pentru Caro34):

M-a dus pe mai multe străzi cu mașini parcate și în stânga și în dreapta și la viraje mașinile erau parcate la colțul intersecție. M-au încurcat oribil.

| johnnny123 a răspuns (pentru Anomim2025):

Cum adică "te-a încurcat oribil"? Crezi că în lumea reală vei circula numai pe străzi goale, late de 10 metri?

A vrut să vadă cum te descurci într-o situație de care te vei lovi zilnic. Nu te-ai descurcat, ai picat.

Ce anume contești? Te-a obligat să bei o damigeană de țuică înainte? Te-a legat la ochi? Ți-a tras de volan în direcția greșită?

| suntserios a răspuns (pentru Anomim2025):

Glumesti nu?
Asta e motiv de contestatie? Ca nu ti a convenit strada pe care ai dat examenul?

| Anomim2025 a răspuns (pentru suntserios):

Era vorba că la intersecția unde trebuiau să ies erau mașini parcate la ambele colțuri ale intersecției și în stânga și în dreapta. Nu am avut cum să fac virajul din cauza mașinilor parcate neregulamentar.

| suntserios a răspuns (pentru Anomim2025):

Ma indoiesc ca nu ai avut cum
in fine, era o situatie reala in trafic, nu vad de ce ai face contestatie pentru asa ceva.