| amandina_9414 a întrebat:

Cine credeti ca iese in turul 2? Dar presedinte?

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Va fi o lupta stransa in care totul este posibil, depinde de fiecare candidat in parte cum isi va sustine candidatura si cat de diplomat va fi incat sa convinga romanii sa îi dea votul.

| mariazet45 a răspuns:

Geoana va iesi presedinte dar nu cu 44 % cum zici cami ci cu peste 50%cam acesta e procentu castigatorului. Si pe buna dreptate sa piarda basescu ca prea si-a facut dusmani peste tot, acum mititeleu a ramas singur, pun pariu ca pana pe 6 decembrie va plange pe undeva, pe la vreo televiziune. Jos basescu.

| mariazet45 a răspuns:

Amandina sper ca voi primi findita dupa alegeri, eu o voiam acum pentru ca am spus inca de pe 23 noiembrie ca Basescu va plange. A facut-o asta seara in direct.

cami
| cami a răspuns:

Cu toate ca nu mi-as dori, cred ca Geoana. (votantii lui Antonesc, Oprescu) vor vota cu el. Deci, 22%+4, 4%=26, 4%... Din astia sa zicem ca 10% voteaza cu Basescu, deci 34%+10%=44%, iar pentru Geoana 30%+16, 4%=46, 4%. Oricum, batalie stransa.

| mihaa a răspuns:

asta m-am intrebat si eu azi? eu sunt ca basescu dar poate fii si geoana o surpriza, orice e posibil

| wonderbra a răspuns:

Eu cred ca Geoana. Basescu nu prea cred ca va putea face aliante politice.PNL deja a declarat ca nu-l va sustine pe Basescu, UDMR a fost in alianta cu PSD pana acum. Va fi greu pentru Basescu. Vom vedea pe 6 dec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana va iesi presedinte, am stiut de la bun inceput ca asa va fi, lumea s-a saturat de scandal si de instabilitate, asa va fi daca va fi ales Basescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunistii vor vota Geoana iar restul Basescu
HAI BASESCU! te sustinem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca Geoana! Asa ar trebui, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu iese.psd a fost 15 ani la presedintie si nu au facut nimic in spatele lui geoana este iar iliescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu ...ca-i cu poporul, nu cu buzunarul gol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu este clar; pentru ca Geoana este prostanac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

| ionut_1547 a răspuns:

Mircea geoana