| Touareg a întrebat:

Cine cunoaste ce acte trebuie pentru a incepe o afacere magazin de apicultura? care-i primul pas? Mersi!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru asta trebuie sa infiintezi o firma, conform OUG 44/2008 sau L.31/1990.
Primul pas este sa mergi la la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii firmei si aici afli tot ce trebuie, iti pot face actul constitutiv si afli costurile infiintarii.

| Touareg explică (pentru Ioandelasal):

Problema e ca eu sunt din Moldova?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Touareg):

N-ai spus in intrebare. Nu cunosc legislatia Republicii Moldova in domeniul firmelor.

| Touareg explică (pentru Ioandelasal):

Oricum iti multumesc frte mult.