| xilotto a întrebat:

Cine se uita la Mircea Badea? Ce parere aveti de emisiunea lui?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Imi place Mircea Badea inca de pe vremea cand facea emisiuni cu Teo. Emisiunea este haioasa, dar imi placea mai mult Dimineata Devreme. Cred ca cei doi se completau reciproc.

@harciog - si eu astept de mult unul care sa taie, dar nu in carne vie, ci acolo unde trebuie. Si asta nu haotic, ci pe baza unei strategii bine definite si foarte constante. O masura legala buna care se tot modifica in scopul optimizarii dauneaza economiei mai mult decat o masura mai putin fericita, dar pastrata pe termen lung. Si nu o spun eu, a spus-o si Angela Merkel, a spus-o si ambasadorul SUA, oamenii de afaceri trebuie sa isi poata planifica pe termen lung investitiile, ori intr-o tara in care codul fiscal se modifica de mai multe ori intr-o singura luna, ba chiar si retroactiv, previziunile nu se pot face nici de azi pe maine.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@harciog - what? Incoerenta legislativa se datoreaza opozitiei, care "arunca" cu motiuni? Scuze, dar dupa o asemenea aberatie nu cred ca mai merita se dezvoltam subiectul.

| Hombre a răspuns:

Un tip simpatic care de multe ori stie ce spune, chiar daca @harciog il ironizeaza, sa-ti mora Basescu @harciog.

| Hombre a răspuns:

Gaspadin @harciog si eu astept asta de vreo 30 de ani de cand am inceput sa pricep cate ceva despre viata politica, am mai scris aci' pe forum, eu am avut probleme cu viechiul sistem din care a facut parte si gaspadin Basescu numai ca in timp ce eu eram anchetat de fosta securitate gaspadin Base era ofiter acoperit al acestei institutii criminale. Deci noi am fost in tabere diferite si suntem, iar daca pe tine tea pacalit gaspadin Base ca taie in carne vie si reformeaza statul asta este treaba ta, pe mine insa nu ma poate traduce unul ca el, pentru mine tipul este suptire si nu isi poate pune vorbele lui in gura mea asa cum a facut cu tine, "ai capito"? Primele mele lectii despre economia de piata si capitalismul in sine le-am luat de la Ion Ratiu in 1990, un adevarat ROMAN care a lasat balta totul in Anglia si a venit in tara lui natala(dupa 50 de ani) sa puna bazele democratiei dar a reusit foarte putin din cauza ca in Romania erau si sunt foarte multi gaspadini de felul tau. Tu ai inghitit vorbele gaspadinilor lui Iliescu si acum continui cu Basescu si habar na-i ce inseamna reformarea statului. Statul nu se reformeaza taind in carne vie in cetateni ci aplicand principii, reguli si legi sanatoase adaptate la noile cerinte functie de comunitatea respectiva si functie de permutarile sociale ale Uniuni Europene in primul rand, din care facem parte si a lumi. Sunt deschis unui duel politic cu tine aici pe forum.

| EUSIATIT a răspuns:

E super din toate punctele de vedere. dar se pare ca vor sa l bage in ceata. II ataca pe toti. e ff bine e realist ceea ce supara pe cei vizati [politicienii mafiotii puterii ] HAi Badea fii puternic ca te sustinem.

NOname
| NOname a răspuns:

E genial tipu! Sta bine la capitolul umor si e foarte sarcastic si direct. Imi plac mult emisiunile lui.

| Nicoleta a răspuns:

Eu ma uit. E genial laughing
Imi place ca spune totul direct fara a se teme de altii si ca ceea ce spune e foarte adevarat.

| Dutzulescu a răspuns:

E mult prea tare.

| Ingerasull99 a răspuns:

Eu ma uit si mi se pare foarte realist omu+ ca face si caterinca.

| rahelyta a răspuns:

E nebun =depent =dus cu pluta rolling on the floor amuzant cateodata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu NU si niciunul dintre cei din anturajul meu.

Răspuns utilizator avertizat