| Dragosgan a întrebat:

Cine voteaza anti-basescu(adica nu il vor alege pe Basescu si i vor alege pe Geoana, Crin, Becali, Oprescu, Vadim,... dar nu Basescu), si cine va alege Basescu? Uite cum facem. Facem trei grupe. Una cu Basescu una anti-basescu.Care grupa are mai multi oameni. Le dau voturi:folositor, inteligent, amuzant(cine face glume). Grupa care are mai putini oameni este invinsa si primeste puncte stupid si nefolositor.Care aduce cel mai bun argument, fata de candidatul care il sustine ia fundita.Se poate pune si grupa independenta(nu voteaza in cazul asta), si care grupa iese cu cei mai multi oameni in decurs de 2 zile, vor lua puncte.Asa ca toti vom vota.Va convine? La vot.
Atentie:trebuie sa spuneti ce candidat sustineti in cele doua grupe, alfel nu se iau in considerare.

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Eu votez tot pe Basescu. Cei care sunt impotriva lui total, sunt influentati de televizor. Nu tot ce zboara se si mananca.

32 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

"Facem trei grupe: una cu basescu si una anti-basescu." Cred ca asta spune totul despre concursul tau inteligent.

| psiholoaga a răspuns:

Dmonik, exprimarea a fost de tipul: Cei patru evanghelisti erau trei: Luca si Matei.laughing
Dragosgan, inseamna ca grupa independenta castiga. Vor fi cu 20000 mai multi useri cei care nu voteaza la concursul taulaughing

| Dragosgan explică:

,, Se poate pune si grupa independenta(nu voteaza in cazul asta),, asta e a treia grupa...nu vedeti?

| Jonsdottir a răspuns:

ANTI-Base!
Sunt de acord cu @imortalwinking

| naya a răspuns:

Mda...anti basescu...si pro cine atunci? pro cei nesatuli?

| copilu a răspuns:

Buna eu am zis ca nu o sa merg la vot pentru ca nu ai pe cine sa votezi fiecare partid trage in tara asta pentru el sa ia ciolanu iar prostimea sa ia "osu"adica ce am luat in ultimi 20 de ani scumpiri peste scumpiri salarii..."exagerat de ...mari."Preturile in tara asta sunt cum sunt si in alte tari in care se castiga 1500. 2000 de euro iar noi castigam undeva la 200 dar..."strangem cureaua."nu stiu dar mie unu cred ca mi a ajuns cat am strans o in ultimi ani de cand e base presedinte cred ca urmatorul ne va spune sa ne punem funia de gat si sa strangem, iar noi ca niste destepti o sa o punem ca doar e presedintele nostru. Imi pare rau dar mai bine il votez pe becali chiar daca nu o sa iasa el presedinte dar nu vor face ei ce vor cu votul meu imi pare sincer rau ca sunt roman. Sa dea bunul Dumnezeu 2% sa mearga la vot ca atunci nu o sa mai merg nici eu bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votul este personal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, dar de ce sunteti aproape toti impotriva lui Basescu? Eu il votez tot pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Psiholoaga: pai, trei: Basescu, anti si basescu! Bai, nu-mi dau seama, voi faceti facultati degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez Basescu, si ca si flav, care de fapt a fost un dragut in exprimare, spun ca cei care voteaza impotriva lui tocmai s-au ales cu creierul spalat de televizor.Ganditi-va numai la faptul ca toti mafiotii au facut coalitie impotriva unei singure persoane.Asta ar trebui sa va spuna foarte multe, domnilor! Nu cred ca indivizi precum Voiculescu, Patriciu, Vantu, nu mai pot dormi noaptea pentru binele nostru, ci au facut aceasta coalitie pentru ca Basescu a atins un punct sensibil.Ganditi,ca de asta aveti creier, sau poate doar mi-am imaginat eu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@psiholoaga-probabil ca l-a pus Vanghelie sa formuleze o astfel de intrebare, altfel nu se explica. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dragosgan-din formularea ta nu se deduce acest lucru.Hai sa mai recapitulam:
,, Uite cum facem. Facem trei grupe. Una cu Basescu una anti-basescu.Care grupa are mai multi oameni.''
Ti se pare tie ca aici ies cele trei grupe? Daca pe parcurs mai adaugi ceva, asta este treaba ta, insa formularea ramane in picioare. Data viitoare fii mai atent. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiti domnu @dragos, la alegerile astea se dau pungi cu alimente? A? eu fac parte din a treia grupa, pare mai misterioasa si sigur am mai mult de castigathee hee...si @flav stai linistit ca si creierul tau se poate spala si poti fi influentat, ai sa imbatranesti intr-o zi si vei face valuri(ca in tribunele suporterilor) pe la moastele sf paraschiva.rolling on the floor
@enigma am vazut nu ca te referi la perioada cand a fost demis la 3 ore dupa ce a batut cu pumnul in masa(in pupitru mai precis) si a spus ca va desfiinta coruptia.bla...bla...bla...atunci la referendum, ti minte nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo unde se castiga 2000 euro pe luna in alte tari, chiria lunara este de 1000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anti-Basescu
psd nu a fost la conducere in ultimii cinci ani ca sa aduca tara in starea care este acum. in fine, cine va fi la conducere va fi pentru buzunarul lui. o asteptam pe eba sa preia fraiele tarii asa cum a spus basescu. poate vom avea succesuri cu ea. va dati seama ca asta e un dictator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anti-Basescu
psd nu a fost la conducere in ultimii cinci ani ca sa aduca tara in starea care este acum. in fine, cine va fi la conducere va fi pentru buzunarul lui. o asteptam pe eba sa preia fraiele tarii asa cum a spus basescu. poate vom avea succesuri cu ea. va dati seama ca asta e un dictator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiria unui apartament de 70 mp exemplu : peste 700 euro/luna intr-un orasel ca Angers - Franta http://www.seloger.com/......detail.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crin antonescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FARA BASE - gata, ne-am saturat de miciuna si de conflicte fara sens. Tara asta are nevoie de un presedinte cu frica de Dumnezeu si mult bun simt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu -l votez pe basescu care a distrus tot in tara asta si
asa plina de rromi......cine il voteaza pe basescu ori nu are cap ori nu are nici o treaba cu viata si cu ce se petrece in tara asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu votez basescu. Presedinte la circ.

http://basarica.wordpress.com/......e-la-circ/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go go go Base! Clar votez cu Basescu, mai bine Pd-Lista decat Comunista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu votez Basescu Romania voteaza Basescu jos clica comunista jos iliescu cu tot cu geoana un mare filolog vrea sa viseze pe Romania jos crinelul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez cu Basescu pentru ca adevarata majoritate s-a vazut dumnica: Romania are o orientare de dreapta si daca unii liberali isi vor da voturile stangii doar din orgolii personale, isi merita soarta si anii ce vor veni. Basescu e plin de defecte, insa este un om curajos si luptator, mi-a castigat si stima si votul. Vreau o tara de dreapta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu votez Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez basescu

| imortal a răspuns:

Votati-ma pe mine. Votati secera si ciocanul. Votati comunismul. laughing)) sincer doar Ceasescu ne mai putea scoate din criza...ne vedem peste 1 an la noua Revolutie, iar peste 3 la disparitie...winking