| anonim_4396 a întrebat:

Poti scrie despre fiecare candidat in parte un motiv personal pentru care nu vrei sa-l votezi? Multumesc.
Lista in ordine alfabetica:
1.Crin Antonescu
2.Traian Basescu
3.George Becali
4.Remus Cernea
5. Mircea Geoana
6. Ovidiu Iane
7.Hunor Kelemen
8.Eduard Manole
9.Sorin Oprescu
10.Constantin Potirca
11.Constantin Rotaru
12.Vadim Tudor

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

1. A afirmat ca il va desemna pe Iohannis premier. Eu sunt pro Iohannis, dar din afirmatia lui deduc ca ar face exact ce a facut Basescu - ar transforma consultarea intr-o simpla formalitate.
2. M-am saturat sa traiesc bine. Cine nu s-a saturat, nu are decat sa il voteze.
3. A avut cea mai buna prestatie romaneasca in arlamentul European. I se potriveste mai bine, ar fi pacat sa vina inapoi in tara (ai cerut un singur motiv, deci ma opresc aici).
4. Remus Cernea - cu el votez, deci nu pot raspunde.
5. Cu mai putin de un an in urma, Mircea Geoana batea palma cu Base. Astazi este principalul contracandidat. Neeeeh...
6. Nu-l cunosc.
7. E membru UDMR, deci coleg cu cu Verestay si cu Tokes. Nem tudom.
8. Nu-l cunosc.
9. Prea se da independent si prea se delimiteaza de oamenii politici. Prefer un politician diferit unui independent... diferit.
10. Pai asta nu era consilier regal?
11. Tot ce stiu despre el e ca a promis dizolvarea Parlamentului. E drept ca o spune pe fata, dar totusi...
12. Nu si-a cerut inca scuze pentru faza in care a fost filmat intrand pe interzis, cu girofarul pornit, daca nu ma insel exact pe strada pe care locuieste.

| Klara a răspuns:

1. Crina Ntonescu sucks.
2. Pentru ca nu-l mai duce chelia si pentru ca a furat flota.laughing
3.Pac-pac, pentru ca makedonu' nu sta cuminte niciodata si reuseste sa ne surprinda cu "ovinismele" lui.
4?
5. Mai bine iese Dani Otzil presedinte decat Mircearolling on the floor
6?
7. Pentru ca l-am pierde pe Vadim
8?
9. Pentru ca e Mengele
10. Ce nume arerolling on the floor
11?
12. Idem 9.rolling on the floor Medicamente ~!

| dadaaaaa a răspuns:

1. nu`mi place moaca lui laughing
2.asta`mi place vreau sa castige
3. cioban d meserie.nu are asta legatura cu politica
4. nu cunosc
5. prea fraier
6.nu cunosc
7. sa mearga dreq la el in tara sa fie presedinte nu la noi. ungur
8.nu cunosc
9. prea prost d presedinte
10. habar am cine e mai si ala
11. cinee?
12. pff becali 2 laughing

si 13. nu pot sa votez laughing sunt minorr