| Aimee_7045 a întrebat:

Credeti ca moartea Madalinei Manole a fost intr-adevar sinucuidere?

Răspuns Câştigător
| boyandme a răspuns:

Kasandra. eu unu sunt ferm convins ca ea a fost ucisa. sunt 100% la suta ca nu s-a sinucis, iar mesajul totul a fost o inscenare pentru ca ea cu o zi inainte a dat o declaratie in care a zis ca se simte implinita si bla bla.

deci a fost ucisa:*!

20 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur nu a fost "sinucuidere" ci sinucidere.

mariana
| mariana a răspuns:

Aseara, intamplator am dat pentru cateva minute pe OTV televizorul si m-am ingrozit cat sunt de inconstienti oamenii care tarasc pe aceasta cale in nori, familia acesteia, care si asa a fost lezata, in mod cutremurator de trecerea in nefiinta a Madalinei, in mod volitiv. Da, raspunsul meu este ca s-a sinucis si acest lucru l-au spus si anchetatorii, procurorul si toti cei care au vazut, la domiciliul cantaretei, "scena", in care, in mod definitiv, s-a "retras" din lumea showului.
Daca exista macar un mic dubiu, sa fiti convinsi ca, s-ar fi facut cunoscut inca din primele 48 de ore ca, este vorba de o crima, dar nu acesta a fost adevarul.
Aveti dreptate Madalina de pe scena, pe care o stim noi, in calitate de public, nu avea motive sa se sinucida, aparent pentru ca, era iubita de familie, de o multime de fani si pentru ca, muzica s-a ne-a umplut sufletele de bine, de visare, de univers perfect. Omul care s-a numit de fapt "Mircea Magdalena- Anca, asa cum era scris pe crucea ce-i va sta la capatai, acel om era si el zbuciumat de griji, indoileli, sperante mai inalte, nesiguranta de sine si nu in ultimul rand de o boala numita "depresie", care este neiertatoare daca nu sunt luate masuri, nu este tratata, ori surmenajul la care a fost supusa, prin "reinventarea" unei noi Madaline, femeii mama, sotie nu i-a "priit" aceasta epuizare si a clacat. Eu sper doar ca, Bunul Dumnezeu s-o ierte pentru acest pacat capital si s-o linisteasca sufleteste pentru ca, spiritul ei sa poata merge pe calea de lumina si sa "cante", pe viitor, in corul ingerilor.
Condoleante si pe aceasta cale familiei si carcotasii care nu mai au cu ce sa-si ocupe timpul decat de a inventa crime necomise, sa-si gaseasca si ei linistea si s-o lase pe Madalina sa se odihneasca in pace, iar pe familia ei sa-si revina dupa aceasta tragedie.
Madalina pe care o stim noi, nu a murit, ea va exista, pentru eternitate, prin melodiile ei, prin ce a sadit in sufletele noastra in cei peste 20 de ani de cariera.
Inca o data Odihneste-te in pace Madalina, sa stii ca noi te-am iubit si te vom iubi atata timp cat vom exista

NOname
| NOname a răspuns:

Da, eu asa cred. Investigatorii n-au gasit nici o dovada, care sa conteste acest lucru.
Imi pare nespus de rau, ca Madalina a plecat de printre noi! Sa se odihneasca in pace!

| myrazvy a răspuns:

A fost sinucidere cu premeditare, ea a spus clar ca va muri tanara si frumoasa si asa a fost 43 ani si o frumusete de inger s-a stins prea devreme. Dumnezeu s-o odihnesca in pace.
pacat ca familiile ei se certa acum pentru averea ei si cauta un pretext, uciderea.

| 80Cris a răspuns:

Da

| ionutk9 a răspuns:

Da a fost sinucidere crede-ma oricat ai incerca sa omori pe cineva turnandu-i otrava pe gat n-ai s-o faci nu poti oricat te-ai stradui e fizic imposibil toate probele arata spre sinucidere trebuie sa gandesti logic doar ceea ce unii oameni nu pot lasandu-se dusi de val

| laara a răspuns:

Da... a intrat in depresie, si avea tendinta sa fie perfecta. e grav.

| Beatrice a răspuns:

Sincer... dahee hee nu cred ca a fost otravita de cineva cu furadan thinking
stiu ca nu avea motive de sinucidere, dar cine stie ce era in sufletul ei?sad
parerea mea... ca s-a sinucis.hee hee

| T30D0RA a răspuns:

Iar incepeti?

| andraspune a răspuns:

Eu zic ca a fost putin "ajutata"[sa se sinucida]

| davidutzu a răspuns:

Da, a fost 100% pentru ca au venit rezultatele de la doctori si ei spun ca e sinucidere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| danaalexa a răspuns:

Eu zic sa te duci la OTV si sa faci dezbatereb-)

| danaalexa a răspuns:

Da cred da nu pentru ideiile care se spun la televizor avea un motiv serios

| Aicilef a răspuns:

Pai.cik nu s-a gasit alta "metoda in care ar fi murit"

| Bitzika a răspuns:

Da altfefl nu ar fi scris msjul p telefon

| Madalina_5058 a răspuns:

Cu siguranta

| w1zz a răspuns:

Chiar nu pentru ca
1.Nu siar fi dat mesas pe tel singura
2.De ce ar bea ceva care ar putea so omore?
3.Canta foarte frumos muzica ei uni oameni credeau ca a cantat-o un inger

| ioana_9061 a răspuns:

Madalina s-a sinucis consumand furadan.Pacat de sotul ei si de acel copil care este nevoit sa traiasca in aceasta lume cruda fara o mama care sa-i fie alaturi.Nimeni nu stie ce a fost in capul Madalinei.Eu consider ca nu la uitat pe fostul sot si daca am inteles bine asa a procedat si el.Amandoi sau recasatorit au dat nastere unui copil si apoi au murit.Madalina avea ceva greu pe suflet asfel nu spunea ca este fericita ca are un copil.Nici o mama nu ar fi facut ce a facut ea.Nimeni nu ar putea sa-si paraseasca copilul.Trebuia sa se gandeasca in primul rand la copilul ei care are nevoie de ea.Era foarte dezamagita pentru ca nimeni nu mai era interesat de cariera ei in muzica mai ales acum cand isi terninase un album nou.Pacat avea o voce splendida, era o minunatie de femeie si o artista minunata, acum canta pentru ingeri si pentru Dumnezeu.Era o femeie frumoasa, o mandrie pentru Romania si nu numai pentru Romania.In orce tara ar fi mers ar fi ridicat un public in picioare.Prin acesta sinucidere a Madalinei in sfarsit uni romani si-au dat seama ca ar trebui sa pretuim vocile pe care le avem langa noi si pe care le-am uitat.Am observat ca la uni oameni nici nu le pasa de moartea Madalinei.Nu pot sa judec pe nimeni pentru ca nu am niciun drept. Ce oare a fost in sufletul Madalinei? Arata foarte bine la varsta ei.