| Άℓз a întrebat:

Ce credeti despre moartea Madalinei Manole?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai complicata, adanca, complexa. A fost o depresie veche si agravata in timp, provocata de mai multe lucruri. Cred, ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut/putut sa traiasca. In general artistii gandesc putin diferit/altfel fata de oamenii obisnuiti. Asa ca n-ar trebui sa evaluam decizia ei din perspectiva proprie. Are o melodie foarte frumoasa, in care spune: "...Doamne, de-as fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri...". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze. Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sper, ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei! Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu ii vor ramane. Trist.
Cateva dintre trairile ei sufletesti de-a lungul vietii, niste melodii frumoase si foarte actuale: "Cine esti tu?!" http://www.youtube.com/watch?v=P6ypXBagnhk&feature=related, "Suflet gol" http://www.youtube.com/watch?v=4rR7LTSgcBg&feature=related, "Tu n-ai avut curaj" http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=yxCQvzAbP4c&feature=related.
Si in incheiere un ramas bun - "Si vei pleca" http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY&feature=related.
Doamne, de-AI fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mult zgomot pentru nimic.La fel ca si in cazul mortii lui Mj.Prea multa mediatizare si zeci de teorii ale conspiratieiI don't want to see

| cornculapte a răspuns:

Pai nu prea putem noi sa ne dam cu parerea pentru ca nu stim ce era cu adevarat in mintea ei, in spatele depresiei sale si cu siguranta sunt cateva lucruri care nu au fost facute publice.
Oricum nu am avut o parere buna despre modul in care a procedat de la inceput. Nu ne mai simtim frumosi? Hai sa bem pesticid! Nu. Nu si nu! Si pe langa asta, a lasat in urma un copil de un an fara mama.
E prea mediatizat subiectul si sunt prea multe teorii. Oare nu ar putea-o lasa sa se odihneasca in pace? Ce bine ar mai putea face daca s-ar afla ceva nou?

| Quiss a răspuns:

Pana acum nu auzeam nimic de ea si acum toata lumea doar vorbeste de ea si pe toate posturile melodiile ei si tot asa... Daca tineau la ea asa mult de ce n-au apreciat-o cat era in viata? Urasc tevatura asta cu fani si vai, doamne, ce artist desavarsit s-a dus dintre noi cand in timpul vietii nu s-a dat doi bani pe ea [ma refer in ultimii 20 de ani]. La fel a fost si cu Michael Jackson, cat a trait nu citeam de el pe niciunde, decat ca un nou scandal de pedofilie sau i-a picat nasul, atat, nicio melodie pe nicaieri, dupa ce a murit in schimb, toata lumea l-a elogiat. Scutiti-ma. Ce mai conteaza acum, cand a murit?

| razvan1008 a răspuns:

Nu cred nimic.decat sa ma uit la atatea scandaluri la tv despre ea mai bine ii ascult pieselewinking

| Millyemy a răspuns:

Imi par drau de Madalinei Manole si de copilul ei.

| mjalex98 a răspuns:

Lasatima draq cu madalina manole. nu mai stiu emisiunile cum sa faca rating cand moare cineva. mereu asta da la televizpor : sa sinucis nu stiu cione cresc ratele guvernu o ia rasna niciodata nu spune ceva de bine. a murit de mult timp si nu poti sa spui ca era nu stiu ce mare vedeta adica e exact ca mj a murit toata lumea a devenit fan pentru putin timp si dupa gata. nu mai stie lumea cum sa scoata bani dupa ce moare cineva. si as vrea sa te intreb si eu 2 lucruri.
1. Chiar iti pasa?!? adica nu era ruda cu tine sau ceva cred ca te uiti pre mult la dan diaconescu
2. Tu ai auzit de ea inainte sa moara? eu nu si nici acum nu ma intereseaza am 12 ani da asta nu inseamna ca nu pot sa fiu cu picioarele pe pamnt

| mjalex98 a răspuns:

Despre ea nu cred nimic dar despre tine cred ca nu ai sa treci niciodata de varsta de 3 ani aia mici ce aud la tv intreaba si ei

| Aigan a răspuns:

Eu cred ca Madalina Manole a fost o cantareata foarte buna. S-ar putea sa se sinucis din probleme familiare sau de alt fel, dar niciodata nu cred ca o sa stim ce a fost in inima ei.

| Ralucă_8609 a răspuns:

Îmi pare rău că a sfârşit-o aşa, sinucigându-se straight face, şi de copilul ei, că numai un an şi o lună are.

| byank_7255 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...eu chiar am zazut-o p madalina manole in realitate si am si autograf de la ea dar nu conteaza.,. a fost o cantareata buna si frumoasa... dar sa fim serioasi.sa lasam mortii sa se odihneascaI don't want to see