| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Credeți că războiul dintre Israel și Ierusalim care devine din ce în ce mai mare, ar putea declanșa un război între mai multe țări printre care și țări din europa Europa?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici un razboi intre Israel si Ierusalim.
Si nici o tara din Europa n-o sa intervina cu trupe intr-un razboi dintre unele tari arabe/palestinieni si Israel.

| sierra1 a răspuns:

Până la prima bombiță cu nutrii sau neclară - până atunci e bucărăria lor, nu intreă in cea europeană

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru sierra1):

Vrei să zici că dacă va fi război cu bombe
nucleare va interveni și Europa?

| sierra1 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Vrei-nu-vrei, așa va fi

| Vântulalb a răspuns:

Acolo sunt conflicte de mii de ani. Nu se va generaliza. Speram!

| CIaudiu a răspuns:

What, ce razboi?
Stii sa faci diferenta dintre un atentat/conflict si un razboi?

| Meme10Meme a răspuns:

Asa ziceai si cu Putin si nu s-o intamplat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între Israel și Ierusalim zici? E ca și cum ai zice război între România și București laughing
Și nu, nu se va ajunge la al treilea Război Mondial de la asta. În caz că nu știai, războaie în zona Orientului Mijlociu sunt de ani de zile continuu, ba în Palestina, ba în Syria, ba în Afghanistan etc. Nimic nou. Iar alte țări oricum se implică, nu ai auzit de românii care au mers la război în Afganistan? Și de asemenea americanii. Deci, nu e nicio surpriză.

| Katona_Claudiu_1999 explică:

Ți-am răspuns cu un emoji și
ți-a venit ca răspuns din partea mea semnul întrebării

| BursucDinCluj a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Eu zic sa ai grija ca deja ma enervezi