| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că Rusia va ataca Romania?
Un vizionar,clarvăzător român pe nume Ioan Istrate spune în cartea sa de previziuni/profetii(o am și eu)că Romania va fi atacată de Rusia.Iar aliații României(America, Anglia și alte țări vor veni târziu în ajutor când jumate de țară va fi distrusa.Ce șanse sunt sa se întâmple asta in viitor?
Credeți că Rusia are ceva cu Romania?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, Rusia nu-si permite sa intre intr-un razboi clasic cu NATO. In schimb sunt folosite celelalte forme de agresiune, respectiv razboiul psihologic, un pic de economic, interventia in politica interna, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Profeții... Amuzant. Ce era sa scrie și omul daca Rusia a fost mereu in conflict cu toata Europa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca are dreptate II e de bine. Romania actualmente e distrusa in proportie de 75%, deci rusii o sa ne invadeze si o sa se apuce de impadurit si reconstruit diverse industrii, iar aliatii abia apoi vor veni "sa ne salveze". Bun asa. In alta ordine de idei, previziuni/profetii, mdah. Prostii. Si eu iti prevad ca vom avea un cutremur mare si o sa fie mai naspa ca ala din 1977. Sansele sa se intimple sunt de 100%, doar ca nu stim inca exact CIND. Misto sa fii profet, nu?