| Boroda_Geta_1975 a întrebat:

Cum este posibil ca vecinii mei sa plateasca caldura pe apartament 147, 00 iar eu cu centrala proprie sa platesc cota parte de 28, 00 de lei? Stau la ultimul etaj iar tevile sunt nu mai mult de 20 de cm (3 aerisiri). Multumesc!

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

De ce platesti cota parte?!?
daca ai centrala proprie atunci nu folosesti caldura de la ei
iar daca fac scandal, poti sa faci doua lucruri
1. nu mai platesti nimic si le faci si reclamatie la politie daca incearca sa te forteze (este fortare de plata pentru un serviciu nesolicitat)
2. pui chirie pe tevile care trec pe la tine, sau le tai, CAT SUNT PE PROPRITATEA TA, POTI SA FACI CE VREI!

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS da, stiu, jigodiile care dau caldura, au facut exact ce ai spus tu, cand omenii au inceput sa se deconnecteze, i-au pus sa plateasca caldura pentru tevile care trec pe la ei, ca suntem in rrominica si multi vad putin isi dau seama cat de mare aberatia e, si cu atat mai putin ce pot sa faca!

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PSS ca imi aduc aminte ce m-a revoltat ce mai tare atunci, cand a fost treaba asta la tembelizor, CHIAR M-AU OFUSCAT JURNALISTII, care prezentau stirea ca pe fapt divers, si nu au dat nici o idee vaga despre ce ar putea face omul sa se apere de asa o aberatie NENOROCITA, ADICA LASA SA MEARGA *JAFUL* PE FATA, TOT INAINTE
angry