| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci diferența între un polițist și un impostor? Nu cumva un polițist(adevărat) este obligat să prezinte o insignă/legitimație la cerere?

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Normal că da

| Shimozukushiki a răspuns:

Sunt mulți care se dau polițiști, trebuie să îndeplinească o grămadă de criterii ca să fie adevărat... dacă vrei îți zic o poveste reală cu 2 malaci sau luat de un puști de 13-14 ani care mai avea puțin și făcea pe el de frică (ăla eram eu). Noroc că acum știu cât de cât.

Răspuns utilizator avertizat
| KKronstadt a răspuns:

Nu poti face diferenta, pe loc. Chiar daca ti se prezinta o legitimatie... tot risti sa pici in capcana.