| Girly97 a întrebat:

Cum plateste angajatorul contributiile salariatului? Se duce la ANAF?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Angajatorul plateste contributiile la fondurile speciale si impozitul pe salarii, de regula, prin virament bancar.

| armiaso a răspuns (pentru Ioandelasal):

Crezi tu ca de regula, mergi la finante la ghisee PJ in data de 25, sa vezi acolo coada, romanilor le place sa stea la coada big grin
in fine, ideal ar fi pe internet banking happy

| Daniel323 a răspuns:

Le plateste online in contul Bugetului de stat la trezorerie inainte de 25 in fiecare luna.