| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla cite avorturi sau facut pe anul 2011? De ce nimeni nu se implica sa faca o campanie impotriva Avorturilor! Tu sti cum se face un avort? In ce consta? Si toata Actiunea"lui? dar ce urmari grave poat avea mai multe avorturi incepind de la o varsta frageda? Daca o fata isi incepe viata sexuala din copilarie sa zicem de la 12 13 ani neavind logic nici o experienta macar de a se proteja cite avorturi ar putea face pina la o varsta matura 20 ani? Spune Nu Avortului!

9 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Femeia nu este incubator sau mai pe romaneste, iapa de prasila.
Are dreptul sa decida de cate ori vrea sa fie mama si cui sa-i faca un copil.
Are dreptul sa decida daca noua luni accepta sa i se dezvolte in pantec o noua viata sau nu.
O femeie inteligenta stie insa cum sa procedeze sa nu ajunga la avort.

neluL
| neluL a răspuns:

Ai idee cate femei si-au riscat viata pe vremea lui Ceasca pentru ca avortul era interzis? Ai idee cate femei au murit din cauza ca foloseau metode netraditionale ca sa provoace avortul? Macar acum se ofera un cadru specializat pentru cine vrea sa faca un avort...Si unde mai sunt interzise avorturile?

| VadTot a răspuns (pentru neluL):

Dar tu ai idee ca suntem mai josnici decit orice animal care poate exista pe acest umil pamant? Tu ai idee cite suflete sa ratacesc in acest univers doar pentru ca noi oamenii suntem total inconstienti si ne comportam mai rau decit orice animal care ar putea exista pe lumea asta tu ai idee cum se face un avort in ce consta el? tot procesul lui/?

| neluL a răspuns (pentru VadTot):

NU ma intereseaza subiectul in sine, despre cum se face un avort ca si operatie! Stiu doar atat->>>
-pe vremea lu Ceasca se facea in casa la mine, la tine sau in alte locuri insalubre din punct de vedere medical. Avortul era interzis in acea vreme.
-acum e la liber si te ajuta un cadru medical specializat.
De ce sa interzic cuiva dreptul de a alege? Si cum a zis @justitiarul ->>> ''O femeie inteligenta stie insa cum sa procedeze sa nu ajunga la avort''.

| VadTot a răspuns (pentru neluL):

Dar tie cine iti da dreptul de a alege sa traiasca sau nu un suflet nevinoavat pe aceasta lume cine suntem noi sa decidem soarta unui suflet nevinovat!

| neluL a răspuns (pentru VadTot):

Pai daca porti tu sufletul acela nevinovat in pantec, oare cine iti da dreptul sa faci ce vrei cu viata ta? Dupa cum pui problema, inseamna ca altcineva sa hotarasca ceea ce de fapt TU ar trebui sa hotarasti! dar daca te imbolnavesti, ce rost are sa mai apelezi la un cadru medical? CITEZ:Cine suntem noi ca sa ne decidem soarta? Sa decida altii soarta noastra!

neluL
| neluL a răspuns:

Aaa...si uite aici niste statistici din lume in timp real! Vezi la sanatate.
http://www.worldometers.info/ro/

| 23partyboy a răspuns:

Ti-am gasit ceva statistica medicala cu avorturile
http://provitabucuresti.ro/docs/stat/statistici.avort.ro.pdf
restul sunt probabil intrebari retorice

| CopilașTembel a răspuns:

Mda, tu zici stop avortului, dar dupa 2-3 ani o sa zici ca sunt prea multi copii in orfelinate.