| BlackMan a întrebat:

Cum pot scapa de oamenii rai, cu fite, nesimtiti si tari in gura? dar de comflictele cu ei? angry plz heellpcrying

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Si eu intampin astfel de situatii, solutia, nu trebuie sa îi bagi in seama, evita discutiile cu acestia si nu da ocazie sa ajungi la conflicte cu ei. Dar daca vezi ca lucrurile degenereaza in baza unor martori fa reclamatie la politie.

| AvalohAlyn a răspuns:

Evitarea, ignorarea, sunt cele mai bune cai.Gandeste-te la Dumnezeu si roaga-te sa-ti fie bine.

| Orannginna a răspuns:

Fii indiferenta si ignora'i. Este cea mai buna solutie.

O sa'i oftici rau!winking

| Dragosgan a răspuns:

Pai cel mai bine e sa i ignori.Nui baga in seama.

| Brigitta a răspuns:

Ori te cobori la nivelul lor si te certi cu ei sad
Ori ii ignori. Pur si simplu invata sa nu-i bagi in seama si sa nu ii mai lasi sa te supere big grin
Fruntea sus si arata-le prin tacerea ta cat de penibili sunt.

| DrViorel a răspuns:

,, Ca sa iti distrugi dusmanul trebuie sa gandesti ca un dusman"
Sau pur si simplu nu ii bagi in seama. Zic ca a2a varianta ii mai buna... Dar nu ii evita gen, mda voi sunteti prosti lasati-ma in pace, ca asa nu scapi de ei deloc, din contra cand zic ceva zici ironic, da mai ai dreptate chiar asa ii, o sa vezi ca nu mai comenteaza nimic, ei se asteapta sa suferi, sa crepi din cauza vorbelor lor, dar tu ii bati cu propile lor arme si bineinteles cu inteligenta ta fata de a lor care mai mult de prostie nu pot... succes si o zi buna sa ai!

| ΔH a răspuns:

Ignora-i.
Altceva nu as vede cum poti.
Sau baga-te intr-un coltisor din camera si nu mai iesii de-acolo pana la 70 ani.

| Ana_6509 a răspuns:

Are drepate andym.Nu poti face nimic in privinta asta, doar sa-i ignori. Ah da, ai putea sa-ti iei un pistol, sa-i pui la zid pe toti si sa-i executi, dar totusi nu e o solutie bunalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la Dumnezeu un fiecare clipa din viata ta, nu conteaza ca ai nevoie de concentrare maxima pentru a pilota un avion sau pentru a traversa orasul cu un tir, tu trebuie sa te gandesti la el si te va conduce direct in pom, copac, arbore, stalp straight face
Si uitati ca in casa domnului 40x3 =1200 @TigergeridAlan ai uitat sa zici ca daca iau doua pene sfintite in mana si ma arunc de pe bloc voi ateriza pe asfalt fara nici o zgarietura...pentru ca m-am oprit intr-o sarma care tocmai mi-a luat capu.straight face
Ca sa scapi de ei nu mai intra in Bamboo! pentru ca asta descri straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti. Asta-i "frumusetea" vietii. Altfel te-ai plictisi.
Sharky, acum inteleg de ce mi s-a stricat centrala. Dar stii ce nu inteleg? Cum de s-a reparat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Evită contactul cu o astfel de categorie de oameni.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i ignori? Pentru mine nu a fost de ajuns. Continua sa imi fac rau, sa ma blameze, sa ma distruga, etc. Oare poti rezista continuu sa-i ignori?

| emignon a răspuns:

Cred ca cea mai buna protectie ar fi sa ne asociem cu oameni buni,sufletisti si intelegatori,ne oferim o sansa de a scapa de cei rai.
Dar putem fi atacati intr-un moment cand nu ne asteptam,si putem suferi mult dupa aceea,si nu doar pe plan fizic,ci mult mai tare e suferinta afectiva,emotionala si,de ce nu,chiar psihica. Ori,asta asteapta oamenii rai. Plastic,nu-i putem evita; dar putem evita sa ne lasam la infinit chinuiti de ei,și grava lipsa de intelepciune daca le-am oferi a doua sansa dupa ce ne-au provocat suferinte odata.
Evident,razbunarea n-are niciun rost. Dar putem face o declaratie la politie. Daca oricum nu se rezolva nimic,cel mai bun lucru e sa ne vedem de viata noastra, sa ne cultivam personalitatea, sa ne facem o viata care cel putin sa ne placa, si, mai presus de toate sa nu le dam de inteles ca ne pasa de ei.

| ALYNAMARYA a răspuns:

Si eu m-am intrebat, dar am gasit un raspuns... IGNORAREA

| maimutzica a răspuns:

Pur si simplu ii eviti! Si cand iti zic ceva te faci ca nu ii auzi...Asta e singura solutie si stai linistita pentru ca nu esti singura care "are parte" de asemenea persoane!:*

| Ingerash_9146 a răspuns:

Nu`i baga in seama, o sa isi dea seama ca nu reusesc sa te enerveze; stiu cum e, am de `a face cu pers. de astea in fiecare zi si imi vine sa ii bat. Dar odata o sa isi dea seama ca sunt niste persoane neimportante pentru tine.SI in conflicte.lasa de la tine.Nu le hrani rautate.