| BlackMan a întrebat:

Cum pot evita conflictele cu oamenii tari in gura?

15 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Incearca sa-i tratezi cu indiferentawinking.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pai. daca nu te bagi aiurea in seama, daca nu le comentezi, nu te uiti urat la ei sau insistent n-o sa fie nici un conflict:d.

O seara placuta!

| hândel a răspuns:

Le acoperi gura, de preferabil cu un pumn, dar merge si un picior daca nu te tin pantalonii. laughing Sau, nu-i lua in seama, si indiferenta ta va fi ca un pumnal in inimile lor.winking

| St!L a răspuns:

Ii eviti!

| Aly07 a răspuns:

Nu intra in gura lor. Daca ei incep sa te jigneasca sau ceva le spui " aha bine cum spui tu" stiu ca e un plagiat, dar merge happy.
Succes!

| Andreeagen a răspuns:

Incerci sa ii dai dreptate Spui "da probabil e ca tine"... "daca tu zici"
Devi indiferenta acum depinde si de conjuncturahappy

| BlackMan explică:

Dalaughing ca sa fiu mai sigurawinking

| Orannginna a răspuns:

Le dai cu flit si pleci! laughing

| fabiola a răspuns:

Ignorandu-i sau ii lasi sa termine si apoi ii intrebi:la ce te refereai ca eram cu gandul in alta parte?

| Corinne a răspuns:

Fugi cat de tin picioarele! laughing
Glumesctongue de ce sa ii eviti? te iei in gura cu ei pana cand cedeazawinkingdaca incerci sa scapi te vor crede incapabila si fricoasa... dar daca esti o persoana la locul ei si nu ai probleme cu nimeni si ai multi prieteni nu vei ajunge sa ai conflicte cu astfel de oameni...in plus cei tari in gura sunt la fel ca si ceilalti insa trebuie tratati ca atarewinking
Bafta!kiss

| ΔH a răspuns:

Mai pui de multe ori intrebarea asta?

| IQOnly a răspuns:

Incearca sa pari indiferenta! Crede-ma daca te prefaci indiferenta esti mult mai buna ca ei/ele! Sa stii ca indiferenta doare cel mai tare!

| greenyk a răspuns:

Asta. i buna. Nu trebuie sa fugi. Pur si simplu fii si tu " tare. n gura" si cu putin noroc o sa te respecte. happy

Invata de la altii si aplica ce ai invata happy

Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pur și simplu nu-i bagi în seamă.
Ignoranța este cea mai bună armă. Vor ceda că văd că nu au cine să se certe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti evita un conflict in care esti implicata, mai bine este sa clarifici lucrurile. Iar daca cei de fata sunt tari in gura,, ce daca,, trateazai ca pe oricine altcineva. dupa ce vei termina conflictul te sfatuiesc sa eviti contactul cu aceste persoane pentru ca ele fiind tari in gura te fac sa apari intr-o ipostaza mai proasta in fata amicilor si isi fac popularitate pe seama celor mai,, slabi,,.