| Girly97 a întrebat:

Cum se procedeaza in cazul angajatilor catolici care sarbatoresc Pastele in alta zi decat ortodocsii?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare si ti-am raspuns. Depui cerere si vei avea zi libera dar vei lucra de Pastele ortodox.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te intelegi cu angajatorul sau iti iei din concediu, daca vrei liber

| lpavel a răspuns:

De obicei daca aceste sarbatori sunt la cateva zile una de alta atunci se dau atatea zile libere cat sa includa Pastele pentru amandoua religii, iar daca sunt departe una de alta atunci se dau zile libere de 2 ori, o data cand e la catolici si o data cand e la ortodocsi.

| gemeni6226 a răspuns:

Unde lucrez eu se da doar o zi de pastele ortodox si anume duminica(caci de altfel se lucreaza toate duminicile), dar la mica intelegere lunea de pasti ortodox lucreaza catolicii si lunea de pasti catolica lucreaza cei ortodoxi.

| antimulte a răspuns:

Daca esti la privat, depinde de patronaj daca vrea si cat vrea sa iti acorde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se procedeaza ca stau acasa de Pastele ortodox si la munca de Pastele lor.

| InvatamProgramare a răspuns:

Conform legii daca esti catolic iti poti lua liber atunci cand e pastele catolic.