| XxAlexandruxX a întrebat:

Daca am 15 ani am voie sa conduc un scuter din acela model mai vechi cu pedale? happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu ai voie sa conduci pe drumurile publice pana la 16 ani si cu certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera. Numai bine!

| raresandrei a răspuns:

Daca ai 15 ani da dar nu chiar in centrul orasului unde este politie. Pe stradutele mai mici sau la tara daca ai bunici.winking

| XxAlexandruxX explică (pentru raresandrei):

Ma refer pe drumurile de la tara, daca ma prinde politia pe acolo ce imi poate face?