| mada23 a întrebat:

Daca am lucrat in 24 de luni doar 20 de luni iar la ultimul loc de munca am 11 luni lucrate, mai i-au somaj si sunt si insarcinata in 3 luni

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ai grija ca si pentru ajutorul de crestere al copilului tot 12 luni de plata ai nevoie

Abh
| Abh a răspuns:

Nu i-e-i somaj decat daca ai ultimele 12 luni lucrate consecutiv.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu am umblat dupa somaj o jumatate de an, mai aveam putin si i-o puneam la tipa aia care se ocupa de dosarul meu numai sa mi-l ia. din pacate, firma la care am lucrat 12 luni nu mi-a platit indemnizatia la stat pe ultima luna nici pana in ziua de azi, apaream la astia pe liste cu 11 luni.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca in 24 de luni ai 12 poti lua somaj si din cite spui esti insarcinata ok e bine sa mergi sa te interesezi ca s ar putea sa beneficiezi si de acei 2 ani de indemnizatie. avind in vedere ca somajul s a prelungit la 15 luni adica 1 an si 3 luni si tu vei naste peste 6luni, nu intrirzia si intereseaza te. succes

| bluerose a răspuns:

Primesti somaj daca ai in ultimele 24 de luni, 12 luni lucrate. Nu are importanta daca sunt consecutive sau nu.

| Luori a răspuns:

Nu ma "pricep" la intrebarea asta. da` am citit si
vroiam sa iti urez tie si copilului multaaa sanatate

| fsdfsd a răspuns:

In ultimi 2 ani trebuie sa ai un an lucrat, asa este

dar mai bine du-te tu la Fortele de munca si intrebi acolo ca iti spun mai concret