| GabaUrsu a întrebat:

Daca am media 8 la purtare pe clasa a 7-a din alte motive fata de cele ale purtarii, pot sa intru in politie sau jandarmi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura o medie la purtare din gimnaziu cu candidatura la admitere la o scoala de politie sau jandarmi.
Se ia in considerare doar media generala la purtare a anilor de liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin 9.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt curios, de unde reiese, la terminarea liceului, pentru ce a fost scazuta nota la purtare in gimnaziu?