| GeorgeMihai a întrebat:

Daca am semnat contractul individual de munca si am uitat sa dau cv, copie dupa buletin si cazier, poate sa mi-l anuleze?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contracul semnat nu iti va fi anulat, poti duce actele cerute pentru dosar si dupa aceea, cel mai bine inainte de a incepe munca sau in primele zile de la incepere.

| lpavel a răspuns:

Nu, nu poate doar daca cadeti de acord si tu si firma respectiva!

| GeorgeMihai explică (pentru lpavel):

Dar oricum le-am zis ca le voi aduce cum voi fi chemat la munca. Mi-a zis un reprezentat al firmei la care am semnat contractul individual de munca, ca nu-i bai, ca pot sa le aduc cand ajung sa lucrez la firma respectiva.

| lpavel a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Devreme ce nu ti-au cerut cv-ul nu le pasa cine esti numai sa poti munci... big grin

| GeorgeMihai explică (pentru lpavel):

De munca nu m-am cotit niciodata big grin

| lpavel a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Nici eu ca numai asa putem avea ce dorim sau aproape ce dorim... happy

| dannyel86 a răspuns:

Actele lipsa din dosar se pot aduce ulterior, pentru a-l completa (cv, adeverinta medicala, cazier, diplome de studii). Daca s-a semnat contractul, inseamna ca ti-au dat o sansa la munca.