| AlexDorinel a întrebat:

Daca ar fi bagati sefi la senat si camera deputatilor doar de la pnl, usr plus de acum incolo ar fi o schimbare?

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, o nouă dictatură democratică la 31 de ani de la revoluție.
Pentru ce s-au ținut alegerile dacă ei vor toată puterea?
De ce nu au ascultat de oamenii vechi politici și să fi lăsat PSD-ul la guvernare până acum? Ar fi avut cel puțin 45% voturi!
Plătesc lăcomia politică a lui Johannis care nu a învățat nimic din 2016 cu guvernul Cioloș, iar în toamna anului acela PSD a câștigat detașat alegerile!
Cine ignoră trecutul, va face aceleași greșeli!

| SingleForOne a răspuns:

Ar fi ceva schimbare NUMAI dacă ar fi acestea, și acestea să nu aibă un fel de alianță între ele, iar celelalte partide nu există, cum ar fi PSD.

Dacă ar fi NUMAI acestea, și se înțeleg între ei, s-ar simți ca la ei acasă. "Și-ar lua țara în cap".

Răspuns utilizator avertizat
| Alex1208 a răspuns:

Ce schimbare? Mor 200 de români zilnic și pe ei îi interesează doar
de negocierile pentru guvern în momentul de față. Când era Orban premier, doar alegeri avea în capul ăla. Le-a și pierdut, dar tot vrea să încalce Constituția României dând premier tot de la PNL, când PNL a pierdut alegerile. Și ce pretenții să avem de la USR, care a falsificat voturile de la sectorul 1 pentru franțuzoaica aia ce vrea să lase sectorul 1 îngropat în gunoaie. Nu mai spun de UDMR ce îi susțin pe secui, nu pe români.

| SingleForOne a răspuns (pentru Alex1208):

Nu are prea mare importanță pentru că a pierdut alegerile, dacă vor face alianță cu alte partide, care bat oricum pe cei care au câștigat.
De unde știi că le-a falsificat? Te-ai uitat la Romania TV, antena 3, și altele?
Nu observi faptul când PSD câștigă ceva, televiziunile tac mâlc, dar când câștigă alte partide, televiziunile sar în sus, iar PSD promovează ideea de "renumărarea voturilor, pentru că e fals"?

| suntserios a răspuns (pentru Alex1208):

Ce articol din constitutie incalca?