Întrebare recomandată | stefania25 a întrebat:

Daca as fi presedinte asi decide ca infractorii sa fie supusi la detectorul de minciuni asa nu ar mai scapa.Voi cum ati proceda? Sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

Sunt total de acord cu tine! Nu ştiu de ce nu se procedează aşa, de ce se chinuie să adune dovezi şi alte chestii când îl poţi întreba pe om pur şi simplu dacă a făcut vreo infracţiune sau nu! M-am gândit şi eu la asta odată. laughing

94 răspunsuri:
| ursachy a răspuns:

Principalii infractori sunt politicienii care conduc tara.ei ar trebui supusi la detectorul de minciuni

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Revin, am vazut ca mai multi reiau ideea cu presedintele.
Trebuie sa stii ca presedintele nu poate decide ca infractorii sa fie pusi la detector, nu are nici macar dreptul de initiativa legislativa.
O asemenea prevedere ar trebui sa fie inclusa in Codul de procedura penala si aceasta o poate face numai Parlamentul si cu majoritatea membrilor fiecarei camere.

| lilianu a răspuns:

Desigur,dar si pusi putin pe jar sa se invete minte.

| vladvlad23 a răspuns:

Fratilor... cum sa va spun, detectorul de minciuni poate fi pacalit, chiar foarte usor... stiti macar ce face acel "detectore de minciuni", sa va explic de ce se aduna dovezi si martori etc.
Cand un om minte, exista o reactie fizica, pulsul creste, detectorul de minciuni masoare pulsul si detecteaza cand creste la o minciuna, dar pulsul poate creste si daca esti emotionat si deci nu este o dovada concreta.Asta in primul rand, in al 2-lea rand poate fi pacalit pentru ca daca iti mentii calmul 100% detectorul nu detecteaza nici o diferenta si deci scapa basma curata... daca ar fi asa cum crezi tu, sa stii ca s-ar pune la detector si gata, dar nu e asa. E o tehnologie care inca nu a putut fi pacalita dar e in faza de testare, o zis cel ce-o inventat-o ca nici el nu o poate pacali oricum asta s-ar putea sa fie in viitor. In legatura cu chestia cu detectorul, te-ai lamurit?

| slowswag a răspuns:

Sunt de acord!

| IoanapSG a răspuns:

Da.
Sunt de acord cu tine.
Ar fi foarte bine ca politistii sa faca acest lucru.

| DamianNicu a răspuns:

Daca as fi presedinte as face tot posibilul ca legile sa fie respectate si sa imbunatateasca viata oamenilor.

| MaRRyAuTsA a răspuns:

Sunt de acord!

| bloodandpride a răspuns:

Personal i-as imbata pana nu ar mai purea gandi

| KodrutZ a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Sinteti stupizi. Ati auzit vreodata de mincinosi patologici? Unde mai pui ca sint oameni antrenati sa pacaleasca detectorul (spioni etc).

| oOSaritaOo a răspuns (pentru KodrutZ):

Deci, în primul rând eu nu sunt stupidă. Că sunt mică e altceva, tu ăsta mare. Şi în al doilea rând eu vorbeam de acei oameni care odată în viaţă, din greşeală -un om obişnuit, poate fi o cunoştinţă-omoară pe cineva. Acele persoane care nu au vorbit în viaţa lor cu un poliţist, cum pot să fie antrenaţi să mintă? straight face E adevărat că sunt unii antrentaţi, dar eu nu vorbeam despre ei.

| AleXu224 a răspuns:

Da ai perfecta dreptate, mai bine ar fi asa pentru ca nu ar mai scapa nimeni, dar sa stii ca in unele locuri asa se face...

| pwp a răspuns:

Eu i-as inchide indiferent de rangul lor social....ma deranjeaza ca in tara asta in care traim cei cu bani sau persoanele publice ucid si nu stau nici macar o zi in inchisoare..trist!

| Minks a răspuns:

N-o sa ajungi in veci, un presedinte agramat n-ar fi deloc potrivit pentru tara asta. happy
Ps: "as".

| KodrutZ a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Pot fi mincinosi patologici. Pot avea personalitati multiple. Pot avea probleme cu tensiunea si sa para ca mint dar sa spuna adevarul.

| Ionucaaa a răspuns:

Ai dreptate. Ar fi mult mai bine şi corect.

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Total de acord

| Dragonfly359 a răspuns:

La fel

| PamPamPaaaam a răspuns:

Eu as condamna infractorii la inchisoare pe viata si pe ucigasi i-as ucide asa cum au ucis si ei.

| Beretta a răspuns:

Detectorul de minciuni nu este sigur 100%

| angel69lover a răspuns:

Da exact, buna ideea, am sa fac o publicitate si pe facebook maine... o sa deschid un sondajwinking

| kteichd a răspuns:

Sunt perfect de acord dar ce o sa faci cu SOCIOPATII deoarece lor le lipseste regretul ca au facut rau altora..Deci nu au remuscari adica detectorul de minciuni NU ARE CUM SA II ''PRINDA''

| vali1985 a răspuns:

Sunt de acord cu tine!

| goodofwar09 a răspuns:

Da la fel.

| Kennziiie a răspuns:

Cam la fel, şi dacă se dovedeşte că sunt implicaţi (violuri, omor etc), împuşcaţi în cap. Sunt sadică la ora astalaughing)

| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Sunt de acord cu tine, dar nu prealaughing. Sa stii ca poti pacali detectorul de minciuni foarte usor. El ...cum sa zic...''asculta'' bataile inimii, reactia ta, dar daca tu esti ferm si vorbesti cu calm, nu ai nicio emotie, detectorul spune ca esti nevinovat. E bine cum gandesti tu, dar nu suficientwinking. Ca sunt vinovati sau nu, se va dovedi prin multe alte moduri.

| Euuu99 a răspuns:

Buna!
Sunt total de acord cu tine.Asa fiecare om care a gresit, ar fi pedepsit dupa faptele sale. happy

| Floricika2000 a răspuns:

Da, de ce nu laughing

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Toti spun ca daca ar fi ei presendinti ar face asa si asa. Uite cum sta treaba, poligraful nu e asa de precis precum crezi tu.

| DanScutaru a răspuns:

La fel as face si eu