| benny a întrebat:

Daca basescu isi va da demisia voi sustinatorii lui ce veti face?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Mare parte din sustinatorii lui vor trece in alta tabara, pentru ca unii au fost fortati de imprejurari sa fie de partea lui, iar altii sufera de sindromul Stockholm (vezi cresterea lui in popularitate, mai mult decat dubla, imediat dupa suspendare). Aa, si mai era o categorie, cei care voteaza tot timpul cu presedintele. Am vazut mai demult un interviu cu o femeie care spunea ca va vota cu X-ulescu (nu mai stiu cine era, Iliescu, Constantinescu sau Base). Intrebata de ce, a raspuns fara ezitare: pentru ca el e presedinte. La intrebarea reporterului "dar de ce nu votati cu Y?", a raspuns sec "cand o sa fie Y presedinte, voi vota cu Y, acum este X-ulescu, deci votez cu X-ulescu".

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce te determină să crezi, că Băsescu, își va da demisia?

| WR104 a răspuns:

De ce si-ar da demisia cand Crin a promis ca si-o da daca revine Basescu la Cotroceni?
Crin nu si-a tinut promisiunea, Basescu de ce ar face-o?

| benny explică (pentru WR104):

Crezi ca e importanta demisia lui crin? rolul principal era basescu si nu iti face grij ca nu iesea crin presedinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băsescu să-şi dea demisia? rolling on the floor)) Crezi că va face chioru' vreodată ceva ca să mulţumească poporul?!

| benny explică (pentru anonim_4396):

Niciodata sa nu spui niciodata laughing

| CandyHearts a răspuns:

Vom astepta sa vedem ca fac "desteptii" de Antonescu si Ponta, oricum pana acum de cand Antonescu e presedinte interimar nu a facut decat sa se uite cum se scumpesc alimentele si cum a crescut euro, iar ponta doar s-a afisat cu un zambet de copil prost pe la toate intalnirile cu politicienii din afara tarii.Dar la cat e de puternic Basescu, sigur nu va demisiona.

| benny explică (pentru CandyHearts):

Ai dreptate crin a facut in cateva saptamani cat a facut basescu in 8 ani

| CandyHearts a răspuns (pentru benny):

Nu te supara sad, dar daca mai citesti primul meu raspuns iti dai seama ca eu nu sunt de partea lui Crin ci din contra el nu a facut nimic in aceste cateva saptamani....scuze big grin

| benny explică (pentru CandyHearts):

Daca ai fi un pic mai atenta vei intelege raspunsul meu, dar tot inainte cu idolul tau, bafta!

| CandyHearts a răspuns (pentru benny):

Pai trebuia sa fi mai explicit...acum mi-am dat seama ca tu ai zis-o la misto si vrei sa zici ca Base nu a facut nimic, dar el nu e idolul meu, oricum mie nu imi place politica, doar ca dintre cei doi il prefer pe el.

| ZOZOKid a răspuns:

Nu-l sustin pe basescu, dar iti zic sigur ca nu-si va da demisia. Are soriciul prea gros ca sa inteleaga astfel de fineturi.

| Cotoara_Ioan_1995 a răspuns:

La-s kk nu si-o da

| Daddy16 a răspuns:

Parcyyy laughing