| celmaitarenume a întrebat:

Daca beau o bere de 0.33 si peste 2-3 ore ma opreste politia e posibil sa apara la etilotest?
(Am 20 de ani, 1.70, 55kg)

6 răspunsuri:
| Crisloree a răspuns:

Nu. Nu se aplica nicio consecință celor care au o concentrație de alcool în sânge mai mică de 0, 20 g/l.
Calculează.
https://www.alcooltest.ro/calculator-alcoolemie

| Goete a răspuns (pentru Crisloree):

Depinde in ce tara

| Goete a răspuns:

Ce faci cu berea, dragoste si cu politia sex? (Asta pentru categoria la care ai pus intrebarea, dragoste si sex)

| Violleta2022 a răspuns:

Da, va apare, deoarece alcoolul sta in sange timp de 24 de ore. In plus, esti extrem de slab si 1 bere este foarte mult pentru 55kg, deci concetratia in sange la tine, va fi mult mai mare fata de unul care are 90-100kg

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti pe jos nu te opreste Politia.

| Sofer a răspuns:

Mergi pe jos si lasa masina. Fara alcool la volan.