| MorcovMajestic a întrebat:

Daca chemi salvarea pentru cineva intr-o situatie de urgenta, dar el e cat de cat lucid cand vine si refuza, ei mai ajuta persoana sau nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O vor consulta cat de cat si vor acorda primul ajutor, daca este posibil, in functie de simptome.

| doctorandus a răspuns:

Depinde, vor cauta sa stabileasca rapid daca are discernamant.

| goguPatent a răspuns:

Daca medicii hotaras ca refuza cu discernamant nu o vor transporta la spital, ii vor acorda pe loc ingrijirile necesare.