| BlueFox a întrebat:

Daca comand (import) prin DHL si pachetul vine prin vama, mai trebuie sa ma duc sa deschid pachetul la vama? Ca am auzit ca DHL se ocupa de vama singuri, tot ce trebuie sa le dau e informatia. Dar nu stiu daca si in Romania.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai primit o informatie adevarata! --- chiar si in Romania DHL -ul se ocupa de formalitatile vamale.

| BlueFox explică (pentru alessia5158):

O ultima intrebare, trebuie sa am un numar EORI sau doar trebuie sa le dau factura si detalile platei?

1 răspuns: