| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cumpăr o mașină si aș vrea neapărat că să mi-o verifice cineva cu câini dresați care descoperă droguri unde as putea sa merg in mod oficial că să mi-o verifice?
(Sunt dispus să plătesc serviciul acesta nu vreau gratis)

Pt că pe planetă aceasta mai există inca țări unde încă mai este valabilă pedeapsa cu moartea pentru traficanți...

Și dacă mașina o sa fie cumpărată la mana a doua second-hand atunci cine știe ce surprize or fi pierdute scăpate prin ea.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te interesezi la politie si vei afla unde au caini dresati pentru descoperirea drogurilor. Din cate stiu acestia sunt, in special, la politia de frontiera.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca in masina nu sunt droguri de peste o saptamana, cainii miroasa mai repede un drogat de pe strada. happy
Mai mare grija trebuie sa ai sa nu-ti bage cineva ceva in masina, cand vrei sa treci in locuri "periculoase".

| RxTx a răspuns (pentru Bula):

Ma duc intr-o tara care inca mai are pedeapsa cu moartea trecuta in constitutia acelei tari care ei se lauda ca, constitutia lor nu a mai fost schimbata de cateva sute de ani si ca nu au de gand sa o schimbe

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Ai mare grija, multi au patit si cu droguri plasate in bagajele sau buzunarele lor!

| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte ca nu vinde nimeni pe planeta asta, o masina cu droguri, la pret de masina second hand!
Si asa ceva nu poti obtine de la nimeni, findca serviciile antidrog cu caini, nu opereaza pentru civili.

Cel mai probabil poti cumpara o masina furata si cu kilometrajul micsorat, dar asta se poate afla foarte usor, daca nu accepti sa cumperi ceva fara acte sau certificat fiscal, asa cum este normal.
Daca iei un mecanic auto bun sa verifice masina inainte de cumparare, iti va spune si daca a fost ceva schimbat pe ea, sau este mai veche sau mai uzata, decat apare in ceasul de bord.

| RxTx a răspuns (pentru Violleta2022):

Mă interesează doar sa nu aibă droguri că de alte lucruri am pe cineva la o vama care o sa mi-o verifice la serii motor caroserie și multe alte serii despre care oamenii nici nu știu.
Dar nu pot stresa omul sa se complice sa mă caute și de droguri.

Așa că eu vreau sa merg cu acesta mașină intr-o țara unde exista pedeapsa cu eutanasia daca cumva îți găsesc droguri

| johnnny123 a răspuns:

Dacă vrei neapărat să duci lucrurile în domeniul paranoiei, atunci ar trebui să-ți verifici cu câini antrenați absolut toate articolele pe care le ai la tine de câte ori treci o graniță. De unde știi că nu ți-a ascuns cineva droguri în căptușeala gecii?

Și o întrebare suplimentară: Ți se întâmplă des să te duci cu mașina până în China, Iran, Malaysia, Syria, sau alte țări de genul ăsta?

| RxTx a răspuns (pentru johnnny123):

Exista una si mai aproape la maxim 3000KM de Ro care are acesta lege pe unde calc eu din cand in cand

| RxTx a răspuns (pentru johnnny123):

Eu nu vreau sa ma duc eu chiar ma duc des intr-o tara ai căror polițiști m-au căutat de multe ori in ms-dos
si în baia de ulei de la mașină de droguri mi-au rupt bordul la altă mașină căutând droguri si tot felul de chestii din astea de 4 ori am fost căutat in baia de ulei, de multe ori mi-au luat gunoiul de la picioare si de pe talpi si de sub unghii la analize
mi-au luat până si cu bețișorul din gura probe
au frecat un fel de betisor de urechi de un obraz din gura să ia să facă analize
Așa că mie îmi plae în țara respectivă au mâncare bună peisaje frumoase

| nukeyly a răspuns:

Poti merge la vama la noi, sa fi safe, si ceri informativ o verificare contra cost, sau cauti pe net unde sunt caini dresati in seviciu sau la dresor direct. Compari pe cantar electronic la un centru de fier vechi greutatea masinii din acte cu cea reala asa elimini partial sa zicem 2000 kg de posibila faina tip 000.

@ Violleta2022
Surprize pot aparea oricand ex:
Gold found in a Russian tank
https://www.youtube.com/watch?v=3RqPndxvAyE