| zilog a întrebat:

Dacă eu sunt electromecanic si am nevoie in geanta mea de scule de diverse lucruri printre care cuțite lame și alte obievte periculoase tăioase și ascuțite pentru tăiat găurit înțepat...

Cun stau lucrurile din punct de vedere legal în czul în care mă oprește un polițist pe stradă și vede în geanta mea să zicem un cuțit cu lama de 30 Cm
Am dat un exemplu cu cuțitul pentru că am și pile care arată ca un cuțit și multe alte lucruri tăioase.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca politistul se va lega de sculele unui meserias, indiferent de ce scule ar fi, bineinteles daca poti dovedi ca esti meserias si lucrezi legal.

| zilog explică (pentru Ioandelasal):

Am potop de diplome mulțumesc

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca arati ca un mester si esti imbracat ca unul, nu vei avea probleme cu legea, nu are cum.
Cand e un bronzat cu o lama mare in masina sau la el e altceva.

| Zuzu1991 a răspuns:

"mă oprește un polițist pe stradă"
il intrebi daca nu vrea sa si le bage pana sus unde soarele nu patrunde

este ilegal sa porti cutit NUMAI in adunarile publice si transportul in comun, NU PE STRADA

Răspuns utilizator avertizat
| Refresh0 a răspuns:

Buna. Polițiștii sunt tot oameni. Le explici exact cu ce te ocupi și că tot ceea ce ai la tine sunt unelte pe care le folosești la muncă, iar ei vor înțelege cu siguranță.