| Gabitzzu23 a întrebat:

Dacă în perioada de pandemie nu a existat lege care să prevadă că locuințele, proprietăți individuale, nu reprezintă spațiu de securitate sanitară, respectiv izolare și carantină, înseamnă că oamenii au stat în arest la domiciliu?!

Răspuns Câştigător
| AdrianFoanga a răspuns:

A fost o masura abuziva a statului. Si ilegala. Habar nu aveau ce-i cu virusul cum nici acum nu au.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inseamna asta, arestul la domiciliu este o masura preventiva, dispusa in cauzele penale fata de suspecti, dispusa de catre un judecator.

| Violleta2022 a răspuns:

Aceea s-a numit CARANTINA la domiciliu, nu arest, ca nu ai fost arestata si nu ti-a pus nimeni dispozitive la picioare, ca sa te monitorizeze electronic.

| Gabitzzu23 explică (pentru Violleta2022):

Poți indica legea care stabilește acest aspect?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incerci o interepretare dramatica si conspirationista? Ca altfel nu are sens intrebarea ta.

| Gabitzzu23 explică (pentru suntserios):

Știi ce înseamnă "conspirație"?!

| suntserios a răspuns (pentru Gabitzzu23):

Absolut
Un exemplu e mizeria asta de încerci tu sa o îndrugi aici.