| sweetangels a întrebat:

Daca in unele tari prostitutia e legalizata, cu 'profesionistele' din Romania ce se intampla in caz ca le sesizeaza politia?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt amendate, conform L.61/1991, republicata in 2014, cu amenda de la 500 lei la 1.500 lei, dar fara mare folos.
In trecut am citit despre prostituate care aveau zeci de amenzi si toate sau majoritatea neplatite.

| RAY a răspuns:

Eu nu vad nimic rau in asta, sexul e o nevoie ca bautul apei, nimic nu se intampla e doar vrajeala ca e ilegala prostituatia unde le baga deja puscarile sunt pline in loc sa le faca analizele obligatoriu ei le baga n puscarie cata inteligenta, unele o fac pentru ca sunt fortate, amenitate cine stie

| vocea a răspuns:

Ar trebui sa plateasca amenzi, ar fi doarte bine sa se legalizeze

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am amenzi gramada, dar nimeni nu plateste laughing) am vazut cateva razii ale politiei si le duceau la sectie sau le scriau o amenda pe loc, cred ca amenda se plateste in natura. In Germania de exemplu unde e legala prostitutia, muncitoarele trebuie sa plateasca ceva catre stat, am vazut asta la stiri, acum sper ca nu vorbesc aiureli, dar cred ca vor avea si pensie laughing))

| sweetangels explică (pentru Th3AbSinTh3):

Ce calumea...

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru sweetangels):

Ce adormit sunt, am scris ca am eu amenzi laughing)

| AdrianaBacescu a răspuns:

Pentru ca ele nu plateasca amenzi si iar ele pune poze intime pe facebook si ele ar trebui sa plateasca amenzi.

| NameHarris a răspuns:

Pai in tarile in care este legala prostitutia ele platesc statului nu stiu catwinking in Romania politia le da amenzi si ele is fac focul cu elelaughing))sau le folosesc la Wc cand sunt pe stradalaughing

| sweetangels explică:

Chiar intra in puscarie si platesc amenzi?! N-am auzit nici un caz...

| sweetangels explică:

Nici eu nu le condamn si b-am nimic impotriva sa se legalizeze

Răspuns utilizator avertizat