| frvtel a întrebat:

Cum comentati faptul ca Olanda, unde este legalizata prostitutia si consumul de droguri usoare, este printre primele tari din Europa cu cea mai buna bunastare?

4 răspunsuri:
| Seniorithabebi a răspuns:

Pai... drogurile sunt pentru a te linisti / calma, nu?
iar despre prostitutie, olandejii cand fac sex se relaxeaza. drogul e cam aceeasi cu prostitutia, credhee hee

| prideras a răspuns:

Cand spui droguri trebuie sa te referi la marijuana cannabis ceva natural nu la etnobotanice.Ierburile astea daca sunt consumate in limita consumului uman fac bine la santate(nu am incercat dar asa am auzit).Cat despre prostitutie nu vad nimic ineregula, facand sex cu o persoana iar acea persoana sa te raspalteasca in bani.

| DragonuAk47_2463 a răspuns:

Iubesc subiectu :X:X:X pai simplu in primul rind marijuana nu-i drog, doar ca tiau bagat astea in cap lucru asta, si mai ales este mult mai imformata cu privire la iarba, aicea peste tot dai de copii prosti ce cred ca daca fumezi iarba poti sa mori plus ca te relaxeaza si pofta de mincare, mai razi parca nu te afecteaza asa usor o problema si ai puterea sa o rezolvi da ce vrei daca udrea o vrut sa legalizeze si sau bagat dobitoci aia spunind ca...:asta ne mai trebuie droguri? ce sa faci

| sile_3093 a răspuns:

Olanda este o tara dezvoltata si datorita trecutului ei colonial (a avut un imperiu colonial impresionant) plus pozitia geografica avantajoasa cu toate ca au destule probleme cu inundatiile.Cred ca tine mai mult de mentalitatea olandezilor, combinata cu un nivel de trai ridicat.