| tectonik a întrebat:

Daca intorc pe linia continua dubla si ma vede politia ce se intampla?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, TU esti marele instructor auto, deci, ar trebui sa stii cel mai bine, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| N3rvos a răspuns:

Incalcarea marcajulu dublu continu se pedepseste cu suspendarea permisului pe o perioada de 3 luni de zile (de la data suspendari permisului o sa ai 15 zile dovada de la politie si o sa poti circula si daca esti la prima abatere poti face contestatie la decizia politistului si la prima abatere se reduce de la 3 luni la 1 luna)