| Kirito2002 a întrebat:

Daca mi-am pierdut Buletinul la 16 ani si am facut altul si expiră dor in 2022 mai trebuie sa il fac si anul asta cand fac 18?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa preschimbi cartea de identitate anul acesta, doar atunci cand ii expira valabilitatea.

| Kirito2002 explică (pentru Ioandelasal):

Deci pot pleca din țară? Cu acest buletin?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kirito2002):

Bineinteles ca poti pleca, cartea de identitate este la fel de valabila toata perioada de pana la expirare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca expira in 2022 de ce crezi ca ar trebui sa-l faci iar anul asta? Preschimbi cand expira.