| Robeeert1 a întrebat:

Dacă nu absolv facultatea (primul an/prima facultate) și o abandonez, dar mă apuc de altă facultate mai primesc pensia de urmaș? (am 18 ani)

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca o sa faci o noua cerere, dupa ce ai intrat la a doua facultate si o s-o primesti pana la absolvire, cu conditia sa nu depasesti 26 de ani.

| darrio2007 a răspuns:

Ce are pensia de urmas cu faptul ca tu nu „absolvesti" facultatea?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ar trebui nici măcar să fii admis laughing

| Robeeert1 explică (pentru supadeceapa):

Din cauza persoanelor ca tine e societatea asta așa cum este.

| supadeceapa a răspuns (pentru Robeeert1):

Din cauza agramaților care sunt admiși la facultate a scăzut calitatea învățământului superior.

| Robeeert1 explică (pentru supadeceapa):

Comentariile tale arată cât de mediocru ai rămas de fapt. eu măcar că sunt tânăr și nu le știu pe toate happy

| supadeceapa a răspuns (pentru Robeeert1):

Și eu sunt tânără. Ai 18 ani, limba română nu o înveți în clasa a 12-a. Tu absolvește liceul și nu mai folosi cuvinte pe care nu le înțelegi laughing))))

| Robeeert1 explică (pentru supadeceapa):

Bine doamne

| Panamax a răspuns:

"Absolvesc" nu exista in limba romana.
Ar fi trebuit sa stii asta prin clasa a 2-a.

| Robeeert1 explică (pentru Panamax):

Uite că nu știam, dar mulțumesc atotcunoscătorule big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"dacă" nu are ce caută in contextul asta.Sigur n-o absolvești.