| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o persoană a mușcat pe o altă persoană primește dosar penal? Dacă da, atunci la ce încadrare juridică?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate avea dosar penal, daca persoana vatamata face plangere penala.
In functie de urmarile muscaturii poate fi acuzat pentru infractiunea de lovire sau alte violente sau pentru vatamare corporala.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Vatamare corporala.

| RAY a răspuns:

Cred ca trebuie dus la psihiatrie, cum sa musti un om, ești vampir, vârcolac, ești om, daca e vb de bătaie ai mâini și bătaie, te poate și infecta dacă te musca, noi avem mai mulți microbi decât câini, pisicile

| gabicoo a răspuns:

Suplimentar primește și câteva doze de vaccin antirabic!

| Brizbriz a răspuns (pentru gabicoo):

Daca persoana muscata de organ e foarte batrana, atunci incadrarea se face la profanare de mormintehee hee

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Daca a muscat direct de organ, poate fi iertat pentru nebunie si internat