| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca planul de depopulare al Romaniei este in curs de desfasurare asa cum au planuit guvernantii si cei de afara
https://www.youtube.com/watch?v=amK9gJfdN0E
https://www.youtube.com/watch?v=bNz-rVh1ojc
atunci ce populatie se va muta aici? cine sunt ei? e vorba despre evrei, tigani, musulmanii din orientul mijlociu.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

în 9 Ianuarie | suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):
Romania colonie? Colonia cui?

Romania este colonia companilor straine si a bancilor, in lipsa acestora ar fi praf si pulbere, numai vorbesc daca ar veni milioanele plecate peste hotare, Romania nu are o economie, dar macar avem 6 milioane de pensionari pensionati la 40, 50 de ani, vreo cateva milioane de asistati sociali, fictivi handicapati, bugetari puturosi, si cateva milioane de prosti care munesc ca sa le intretina pe astia, astia merg la vot, cei care munesc nu au timp, muncesc prea mult

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Ai dreptate suntem de rahat.

| Pricope_Marius_1997 explică:

De cand RO a devenit colonie e posibil ca in viitor sa vina strainii de toate natiile, deja in 30 de ani au venit in nr mic dar au venit din Africa, Asia, America, Occident, iar romanii o frate ai nostri au bagat spaima in europa https://www.youtube.com/watch?v=7qg9zymIXSw + https://www.youtube.com/watch?v=Sg1k6iTbtsI

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Romania colonie? Colonia cui?

| theforceofgood a răspuns:

Nemții, pentru că ei și în al doilea război mondial au vrut să depopuleze Rusia și să o colonizeze cu nemți. Plus că Germania e cea care î-și face cele mai multe interese în cadrul Uniunii Europene. Asa cred eu!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru theforceofgood):

Da Germania are 82 de milioane de locuitor chiar nu mai au loc acolo + de asta RO e moarta si distrusa, daca ar veni aici ce ar mai gasi ca totul s-a vandut, o da am uitat au cumparat si ei ce au putut de aici + ca ei au trait pe teritoriul tarii noastre incepand cu 1096 si pe urma au venit svabii in 1684.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru theforceofgood):

Eu am crezut ca vor veni evreii pentru ca in sec XVII s-au stabilit in Moldova aproape 2 milioane si pentru moment am crezut ca vor sa se intoarca aici.

| doctorandus a răspuns (pentru theforceofgood):

Da, ma, daca Germania ofera ajutoare sociale tuturor romanilor, sa vad cine mai ramane-n Romania!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

Atunci da, e o strategie buna ma duc sa pregatesc bagajele bafta si o seara buna.

| theforceofgood a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Crezi că dacă s-au vândut o sumă în țară, ar fi o problemă pentru germani, problema pentru germani e obținerea teritoriului statal, că restul le-ar cumpăra ei înapoi în secunda doi, pentru că au destule resurse financiare și economice.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru theforceofgood):

Da, ai dreptate asa e, dar daca ai citit un pic de istorie germanii au fost din tot de-a una cei mai tari din europa inca din cele mai vechi timpuri, ei au avut toata europa in 1943.

| theforceofgood a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da, ai dreptate! Dar au făcut nişte greseli foarte ciudate, din punctul meu de vedere, raportat la războiul cu Rusia. Deşi regimul nazist era unul foarte inuman, nu ştiu dacă era mai inuman şi decăt regimul comunist, sau dacă Hitler era mai criminal decăt Stalin, unde faptele criminale ale lui Stalin au foat ținute secret şi cică ar fi fost mai crude decât ale lui Hitler; se spune chiar că Stalin ar fi comandat moartea mai multor oameni decât Hitler (dar principiul este ce învingătorii scriu istoria) ( să ne amintim şi de masacrul de la Fântâna albă unde mii de români au fost măcelăriți doar din simplu motiv că au vrut să se întoarcă în România); ( plus că sunt şi o sumă de filme documentar şi articole despre măcelurile comandate de Stalin) (comunistii români nu ştiu dacă l-ar fi înderpărtat vreo dată pe regele Mihai, dar au foat obligați de Stalin şi de mintea lui bolnavă; plus faptul că din 1968, de când Ceausescu s-a opus ruşilor şi invaziei lor, unde dacă nu i ar fi amenințat americanii pe ruşi-sigur eram invadați şi împărțici teritorial între Urss şi Ungaria, am început de atunci să fin sabotaci în modul cel mai brutal de către rusi, atât economik cât şi politikDeci per total nu ştiu dacă câştiga Germania am fi ajuns mai rău ca acum după comunism, doar că am fi rămas fără jumătate din Transilvani )(nu ca la ruşi de ne au luat toată Transilvania cât şi Bucovina de nord. Per asamblu Germania şi cu Rusia (cât şi Japonia-cred eu)au fost 2 fiare, care sunt, după părere mea responsabile de ztarea mizerabilă a lumii de astăzi

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru theforceofgood):

Cum ar fi fost lumea daca nu ar fi existat al folilea razboi mondial? s-au cum ar fi fost lumea daca nemtii ar fi castigat razboiul in Europa si japonezii in Asia? Iti spun eu lumea asa cum o stim noi acum ar fi fost cu totul alta, de nerecunoscut.

| theforceofgood a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da ar fi fost diferită ( dar în bine sau în rău?) nu ar mai fi existat Urss, Chiba comunistă, Corea de nord, Vietnamil comunist, atâția oameni indoxtrinați înspre comunism( poate ar fi fost îndoctrinați înspre fascism)