| Speranta12 a întrebat:

Daca s-au inchis pietele din interior, s-au inchis si mallurile si supermarketurile? Intreb pentru ca nu am mai fost la ele de ceva timp. Sunt inchise sau nu?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu boss, alea merg. Atata ca acum se inchid la 9 seara.

| Speranta12 explică (pentru Wr3nch):

Aha. Mersi! Dar e ciudat ca mi se par la fel si supermarketurile si pietele din interior.

| Wr3nch a răspuns (pentru Speranta12):

Oarecum da, dar e mai usor sa controlezi de unde au supermarketurile marfa.

| Speranta12 explică (pentru Wr3nch):

Mda, dar eu ziceam ca seamana legat de faptul ca au fost inchise pietele. Adica mi se par la fel. 2 locuri la interior unde multa lume cumpara chestii.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt inchise

| Balalau95 a răspuns:

Supermarket-urile NU se vor inchide, decat daca vine sfarsitul lumii, pana atunci, oamenii au nevoie sa isi cumpere mancare, si ar fi o revolta generala daca nu vor mai avea de unde, si sa nu imi spui comanda on-line, ca abia fac fata cu supermarket-urile deschise, cand foarte multi nu vor sa riste sa iasa din casa, si au marit termenele de livrare, de la 7 dimineata la 21 seara, ca sa faca fata

iar diferentele dintre supermarket-uri si piete sunt 2:
1. in supermarket-uri iti iei mancarea singur, nu te duci direct la vanzatoare, pentru fiecare produs si deci sa ai o persoana posibil infectata cu care stai fata in fata, iar la casa stai foarte putin
2. in supermarket-uri TOTI angajatii respecta regulile de protectie, ALTFEL SUNT DATI AFARA, lucru care in piete nu se v-a intampla in vecii, veciilor, AMIN (stare de urgenta si in piata NIMENI nu purta masca angry )

ieri am fost la hypermarket si mi-am luat haleala tongue

| Romanul1985 a răspuns:

Cum sa le închidă? Păi alea is ale străinilor, aia nu e bai ca se înghesuie oamenii in supermarket si in mall-uri
Romania a ajuns o colonie

| barbar a răspuns:

Nuu. Stai puțin. Să lămurim aici ceva. Nu se pot închide magazinele, super-market-urile. Nu se vor închide nici-odata. Nu s-au închis nici pe perioada urgenței.

Dar piețele se pot închide. Ca să facă super-market-urile vânzare.

Pare că e ticluită. Și poate că chiar este!