| Silwian a întrebat:

S-au deschis Mallurile!(( insa Bisericile raman inchise! Adica slujbele se tin afara!
De ras si de plans!(((

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Dar lupta crestinilor nu este impotriva oamenilor, ci impotriva duhurilor rautatii care sunt in vazduh"
Asa este, DAR duhurile prin oameni isi fac de cap, Guvern, premier, presedinte, nu prin fiinte fluide.

| sierra1 a răspuns:

Am văzut mall cu capelă, poți merge acolo să te rogi

| Silwian explică (pentru sierra1):

Ce as putea sa ti raspund? Pe. Bune! )))) acolo sa mearga parintii tai! Ce zici?))

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Bisericile nu aduc bani la bugetul de stat, mall-urile da.

| Meme10Memu a răspuns (pentru LoveSleep):

Aduc pentru ca nu se sinucid mai multi oameni. Daca nu ar mai crede oamenii in Dumnezeu sinuciderile ar creste exponential si bugetul ar fi mai mic.

| LoveSleep a răspuns (pentru Meme10Memu):

La asta nu m-am gandit. E ceva.

| aditimus a răspuns:

Cineva isi doreste sa tina bisericile inchise.

| Digikey a răspuns:

Cate locuri de munca sustin bisericile si cate Mall urile.
Cat plateste la buget biserica si cat Mall urile.
Anul trecut biserica a primit de la bugetul de stat 55milioane de lei doar pentru salarii.De unde vin acesti bani? De la cei care muncesc sau de la cei care se roaga?
Fara sa mai vorbim despre cei 8000 de profeori de religie platiti integral de la bugetul de stat.

| RKBlue a răspuns:

Daca tot vreti sa respectati ce zice D-zeu, nu e nevoie sa mergeti la biserica.Te poti ruga oriunde.
E mai bine sa se tina inchise, deoarece lumea se va imbranci( nerespectand distanta sociala) numai ca sa isi lase toate virusurile pe niste icoane...

| PsyhoChild a răspuns:

Deoarece în mall poti respecta distanta socială.
Virusul se ia mai mult de audienta mai bătrână, iar la biserica numai seniori vezi deci iti dai seama cât de usor se poate răspândi acolo mai ales ca stati într-un spațiu mic

| Meme10Memu a răspuns (pentru PsyhoChild):

In mall se duc mai mult cei tineri sau cei mai in putere care au sanse mai mari de supravietuire in caz de infectare. La asta nu v-ati gandit.

| PsyhoChild a răspuns (pentru Meme10Memu):

Asta am spus și eu lol

| pacatosulBogdan a răspuns:

Acum, prioritare sunt pacanelele, nu credinta in Dumnezeu. Din pacate, avem conducatorii pe care-i meritam...
La referendumul pentru familie, cand am votat, nu era nimeni in afara de persoanele din comisie.
Dar lupta crestinilor nu este impotriva oamenilor, ci impotriva duhurilor rautatii care sunt in vazduh. - Efeseni 6:12
Sa-i ardem pe draci cu numele preasfant al lui Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu:
"Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!"