| PringAloe a întrebat:

Daca sunt programat pentru rapel, si intre timp vine un membru al familiei din alta tara care locuieste in acelasi domiciliu cu mine si este bagat in autoizolare, trebuie sa ma autoizolez si eu? si daca da, cand mai pot face rapelul daca rapelul se incadreaza in cele 14zile de autoizolare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" cand mai pot face rapelul daca..."

oricând, nu mai ai nevoie de programare, te duci la ei (sunt muuuult centre d-ăstea) și te ințeapă

| mastadont a răspuns:

Vorbești cu cei de la poliția din zona ta și le expui situația. Am avut un prieten într-o situație similară iar cei de la poliție i-au spus să meargă la rapel și să se întoarcă imediat acasă. Bineînțeles că l-au verificat în acea zi să nu se fi dus pe alt-undeva.

| Dintrebare a răspuns:

Daca membrul familiei este pozitiv, trebuie sa stai si tu in casa. Daca nu, nu.