| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au facut vaccinul Astra Zeneca, nu ma intereseaza pareri. Am facut vaccinul Astra Zeneca acum 5 saptamani, dar nu mi s-a zis cand va fi rapelul, cu cat timp v-a fost trimis mesaj sa va prezentati la rapel?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rapelul pentru Astra Zeneca se face la 8 saptamani. Trebuia sa fie scrisa data si ora exacta in programare, ora poate sa difere fata de cea de la prima programare.
De ex.: Eu am facut prima doza in 15 martie, ora 15, 00 si la rapel am fost programat pe 10 mai, ora 16, 00.

| johnnny123 a răspuns:

Rapelul pentru Astra Zeneca este la 56 de zile. Dar ar trebui sa fie scrisa data exacta pe foaia pe care ai primit-o dupa vaccinare sau in aplicatia unde ti-ai facut programarea.

| capitanul18 a răspuns:

Ascultă o treaba de la mine. Ăștia care vor veni să vorbească împotriva vaccinului dă-le block si 2 înjurături din start. Până nu dă boala în ei vor fi prosti cu diplomă.

| spoty78 a răspuns:

Nu m-ati inteles niciunul!
Eu am fost programata de la lucru, pe foaie ce ti-o da nu scrie.
Daca nu ati fost in situatie nu mai raspundeti va rog frumos!

| darrio2007 a răspuns (pentru spoty78):

Trebuia sa ti se spuna, cand ai facut primul vaccin, cand va trebui sa revii pentru rapel.