| KatherineH a întrebat:

Daca un terorist organizeaza un atac in alta tara decat in cea natala, in ce tara va fi judecat si incarcerat? Daca acesta reuseste sa se intoarca in tara natala, tara in care a avut loc atacul are dreptul sa-l ia in custodie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va fi judecat si va executa pedeapsa in tara unde a comis atacul. Tara respectiva va solicita extradarea de catre tara a carui cetatean este.

1 răspuns:
| UnholySaint a răspuns:

Este incarcerat in tara in care a comis atacul, si buneintele ca se poate cere extradarea.