| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Daca vreau sa comand ceva gen petarde etc. prin poștă ei au voie sa verifice coletele?
Sau le este silă si le trimit asa?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca le comanzi de la o firma ei o sa aiba probleme daca nu declara ce se afla in colet.
Daca le comanzi de la o persoana oarecare nu o sa stie nimeni ce ai acolo. Eu am trimis multe colete si o singura data m-a intrebat ce contine, eu am spus "bijuterii" si postarita "ok, deci diverse" asa ca ai putea pune orice in colet.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Furnicuta000):

Multumesc deci nu verifica daca comand de la o persoana oarecare, da?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Nu verifica

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa le verifice, magazinul online este obligat sa indice ce este in colet, fiind vorba de materiale pirotehnice.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu cumpar online

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Inseamna ca te-ai exprimat gresit in intrebare, de la o persoana fizica nu comanzi ci cumperi direct.
In acest caz te expui la teapa, poate sa-ti trimita orice. De asemenea si o persoana fizica trebuie sa declare la trimitere daca sunt materiale periculoase.