| anonim_4396 a întrebat:

Daca comand petarde prin posta de la cineva din românia
(Stau la sat)
Postarita sau cine mai e la posta sunr sanse ca sa verifice coletul?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca te prinde Politia ca le tii intr-un loc neamenajat special pentru asta intri la puscarie.

| Catrice a răspuns:

Vezi ca sunt sate unde postașii curioși fac astahee hee

| AnonimAnonim4321 a răspuns (pentru Catrice):

Eu stiam ce ei nu au voie
Tu cum stiai?

| Catrice a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Teoretic, n-au.
Practic, nu încep babele sa se plângă laughing

| siriusblack98 a răspuns:

De regula asa ceva nu se intampla. Numai daca intra politia pe fir din cauza vreunui pont ceva si solicita verificari. Pentru ca vezi tu, contrabanda cu materiale pirotehnice este cam ilegala si se pedepseste cu ani frumosi de inchisoare.

| Sophieka a răspuns:

Nu cred ca merita sa folosesti asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poştaşii şi curierii NU au voie să se uite în colete, e ilegal aşa ceva.
Deci stai liniştit că nu o să-ţi umble nimeni în colet să vadă ce ai.

| iustinianKing a răspuns:

Intrebarea mea e la ce ti trebuiesc petarde in mijlocul verii.
si nu daca comanzi cu curierul e 10 lei in plus maxim, nu te cauta nimeni in colet.
Daca auzim la stiri ca a explodat o duba de fan curier stim cine a fost de vina.

| AnonimAnonim4321 a răspuns (pentru iustinianKing):

Nu man pentru ca prin posta e mai usor si mai sigur omul vinde de 7 ani si intreb de pe acum sa fiu sigur

| PrajituricuL1977 a răspuns:

Depinde de unde le comanzi si ce postarita ai!

| OlaFirfirikCurajosul a răspuns:

Lasa baba aia nu o bombarda