| AlexDorinel a întrebat:

De ce nimeni nu își face probleme privind scăderea natalității și faptul ca în 50 de ani vom rămâne fără jumate din populație(asta în Europa), iar tarile sărace vor avea 80% din populația globului?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai asta se si urmareste, depopularizarea planetei pamant, fiindca suntem prea multi.
S-a slobozit un virus acum cativa ani din laborator: ebola, zica, acum covid... si uite asa scapam de populatia batrana si de toti cei care sunt bolnavi si au sistemul imunitar compromis, ca guvernul sa nu mai cheltuie inutil bani pe pensii si pe cei bolnavi.

| doctorandus a răspuns:

Ba da, Polonia si Ungaria vor decretei.

Eu nu sunt in favoarea avortului, dar nici asta cu decreteii nu e o solutie.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca nu vor sa respecte normele si valorile europene, sa iasa din UE! Asta e valabil pentru Polonia si Ungaria. Nu cred ca e valabil pentru Romania, deoarece referendumul contra familiei homosexuale nu a fost votat decat de o minoritate agresiva.

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca oricum suntem prea multi pe glob, deci trebuie sa mai scadem la nivel global, iar daca o sa fie prea putin undeva ca oameni, aducem din partile unde-s prea multi si mai echilibram.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si daca isi face probleme... ce? Si la noi imi e evident ca prostii se inmultesc cu multe peste rata medie si mai ales peste rata clasei medii. Daca nu ai vazut filmul Idiocracy, iti recomand calduros. Ala e film profetic, cum s-au dovedit a fi scrierile lui Jules Verne.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca asta nu e o problema

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns:

Nu cred că vom avea probleme din punctul ăsta de vedere! Te clonăm pe tine! Și la cât de prolific ești vei umple Românica!
Problema e alta: Cine va munci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Și noi, românii vom avea populație! (vom fi chiar colonizați happy ), și noroc că suntem și foarte bogați! ( nu că ce ai dat tu exemplu aici laughing )

https://youtu.be/4Agv6OxyxFE

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/YlCB_eQfae4

Tu crezi că persoanele de acest fel, nu au timp de reproducție? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/yzW7J_Oj1Ew

Era un reportaj "În premieră" pe YouTube care explica în amănunt acest fenomen futuristic.

| chuckmanson a răspuns:

Că vrem să îți vedem fața când se întâmplă asta!

| sweetys a răspuns:

Păi nu asta se vrea cu vaccinarea în masă și cu covidul? Să injumatateasca populația pământului -Nu puteam să mă abțin.
Acum serios vorbind. Probabil atâta timp cât există surse pentru forța de muncă, iar totul se îndreaptă spre robotizare, nu cred că li se mai pare o problemă atât de gravă.