| deniss077928 a întrebat:

De ce primesc alocatie in continuare daca am peste 18 ani?
Acm 8 luni am facut 18 ani si eu tot primesc alocatia pe card.

Răspuns Câştigător
| DumitruDaniel a răspuns:

Gandeste-te ca aia nu sunt prosti sa iti bage după 18 ani alocație, problema este următoarea, ori esti in continuare la scoala, ori ai alocație unui frate/soră la tine in cont. Funda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de unde vrei sa stim noi exact, nu spui situatia ta scoalara. Daca urmezi liceul sau scoala profesionala ai dreptul la alocatie de stat pentru copii pana termini cursurile. In caz contrar este o greseala si ar trebui sa anunti Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau si sa restitui banii primiti dupa 18 ani.

| deniss077928 explică (pentru Ioandelasal):

Dc aș returna bani daca ei trimit bani in continuare nu ma deranjazalaughing)))

| Ioandelasal a răspuns (pentru deniss077928):

Fiindca pana la urma vei fi prins si va trebui sa restitui o suma mai mare.

| epurasu a răspuns:

Tu zici ca ai peste 18 ani acum si in luna mai spuneai ca ar trebui sa fii clasa a noua, dar nu mai mergi la scoala din clasa a cincea! Care este adevarul?! - o data ce nu mergi la scoala nu primesti nici alocatie ca fregventarea scolii se dovedeste cu o adeverinta care se depune anual la directia ...care iti trimite alocatia- nu depui actele nu primesti alocatie.Asa ca faci aici doar glumite -si nu prea este in regula.

| Katie1356 a răspuns:

Alocatie primesti cat timp esti elev. happy